Ковбас Богдан Іванович (1990-2010)

Ковбас Богдан Іванович (02.03.1946, с. Делева Тлумацького району Івано-Франківської області) – кандидат педагогічних наук, професор, проректор з адміністративно-господарської діяльності.

Закінчив історичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту (1969).

1969-1985 рр. – працював учителем історії та географії, директором Делівської та Жуківської СШ.

1985-1990 рр. – начальник  спортивно-оздоровчого закладу «Зірка» обласного комітету профспілки працівників освіти і науки в с. Микуличин.

За його активного сприяння  заклад «Зірка» передано в структуру Івано-Франківського педінституту імені Василя Стефаника і перейменовано на «Смерічку» (1988).

З 1985 р. –  Богдан Ковбас працював асистентом педінституту.

У 1990-2010 – проректор Прикарпатського національного університету з адміністративно-господарської діяльності (науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку).

З 2005 р. – завідувач кафедри соціальної педагогіки.

Захистив кандидатську дисертацію (1998), доцент (з 2000), професор (з 2005) кафедри загальної і соціальної педагогіки.

Автор наукових праць і публікацій, співавтор навчально-методичних посібників «Родинна педагогіка» у 3-х томах (2002) та «Етика соціально-педагогічної діяльності: Симфонія форте» (2011), яким надано гриф МОН. Заслужений працівник освіти України. Нагороджений медаллю «Ветеран праці», знаком «Відмінник освіти України», Грамотою Верховної Ради України, медаллю “За заслуги перед університетом” та багатьма грамотами як державних установ, так і громадських організацій.