Устенко Олександр Андрійович (1967-1980)

Устенко Олександр Андрійович (17.10.1930 – 14.12.2023)  – український вчений-економіст, політик, кандидат економічних наук, професор, академік Академії інженерних наук України, Академії економічних наук України, дійсний член Української академії економічної кібернетики, ректор Івано-Франківського педагогічного інституту імені Василя Стефаника (1967-1980 рр.).

Народився 17 жовтня 1930 року в м. Вінниця. У 1954 році закінчив Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка. Отримав диплом юриста. У 1962-1964 роках навчався в аспірантурі на кафедрі політичної економії Львівського державного університету. У 1965 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Зміни характеру праці працівників промисловості».

З червня 1967 до лютого 1980 – ректор Івано-Франківського педагогічного інституту імені Василя Стефаника.

З квітня 1984 року – ректор, з квітня 2002 – президент, голова наглядової ради Тернопільської академії народного господарства.

Напрямок наукових досліджень: політична економія, проблеми використання трудових ресурсів, економічні проблеми вищої освіти.

Опублікував понад 200 праць, в тому числі 6 монографій. Автор та співавтор статей у тритомній енциклопедії України, економічних підручників і співробітників, зокрема «Політична економія» (2002).

Нагороди: почесне звання «Заслужений працівник народної освіти УРСР»; орден Трудового Червоного Прапора; нагрудні знаки – «Відмінник вищої школи СРСР», «Відмінник освіти СРСР»; Диплом Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України; Медаль імені Туган-Барановського.