Венгленські Пьотр

Пьотр Венгленські – професор Варшавського університету, ректор Варшавського університету (1999-2005). Почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника ( з 2002 року).


Народився в Свідниках (Люблінське воєводство) в сім’ї з багатими патріотичними традиціями. В 1956 році після закінчення ліцею імені Х.Колонтая у Варшаві розпочав навчання на факультеті біології і наук про Землю у Варшавському університеті.


В 1965 році захистив докторську дисертацію у Варшавському університеті. У 1974 отримав науковий ступінь доктора природничих наук.

У 70-х роках проходив наукові стажування у Великобританії (John Innes Institute), США (Massachussets Institute of Technology, MIT) та Франції (Paris XI). Перебування за кордоном дали йому шанс познайомитись з генною інженерією. У 1982 році став доцентом, а через сім років – професором біологічних наук. У Варшавському університеті він був директором Інституту генетики та біотехнології Варшавського університету, заступником директора Інституту ботаніки Варшавського університету, а в 1987-1996 роках він був проректором. На дві каденції був обраний ректором Варшавського університету.

Сьогодні проф. Пьотр Венгленські – директор Центру нових технологій Варшавського університету. Працює в Інституті біохімії та біофізики Польської академії наук. Він є членом Варшавського наукового товариства і справжнім членом Польської академії наук, головою Комітету премії, членом Комітету з етики Польської академії наук, членом Програмного комітету Польського радіо та кількох університетських комісій.