Відкриття Міжнародної мистецької виставки

Спільна міжнародна виставки європейських митців та викладачів кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Навчально-наукового Інституту мистецтв відкрилася 15 лютого в Івано-Франківську в приміщенні “Арена-Центр”. Її куратором виступила професор Університету технологій і природничих наук м.Бигощ (Республіка Польща) Анна Бохенек. Координатор мистецького проекту від університету – професор Богдан Тимків.

Івано-Франківськ став першим містом, де презентували свій творчий доробок майстри з різних країн. На виставці представлено більше 60-ти робіт викладачів та студентів кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну. В основному це роботи з різьби по дереву (сакральної та ужиткової), ювелірного мистецтва, художнього ковальства, писанкарства, ткацтва, розпису тканин, вишивки, кераміки, художніх виробів зі шкіри, аплікації соломкою та ін. До експозиції виставки також ввійшло більше 50-ти робіт, зокрема, з графіки та живопису, представлених митцями з Польщі, Литви, Чехії, Словаччини, Сербії, Німеччини.

Ректор університету, професор Ігор Цепенда та професор польського університету Анна Бохенек привітали митців та гостей з відкриттям виставки. Вони відзначили важливість реалізації таких спільних творчих проектів, які дають можливість краще пізнати культуру та традиції різних народів.

“Цей спільний міжнародний мистецький проект є яскравим прикладом плідної співпраці Інституту мистецтв з європейськими університетами. Сьогодні ми активно розвиваємо наші міжнародні зв`язки, зокрема, налагоджуємо співпрацю з Центральною академією образотворчого мистецтва Китаю”, – зазначив у своєму вітальному слові директор Навчально-наукового інституту мистецтв Анатолій Грицан.

Він також сказав, що виставка під назвою “Migracie” має багатоцільове призначення. Передусім, метою проекту стало бажання організаторів показати результат співпраці митців різних країн. Також, оскільки виставка перехідна, ініціатори мають намір емігрувати з експозицією містами країн-учасниць проекту з метою популяризації жанрів мистецтва різних народів.

 

Зазначимо, що спільна міжнародна виставка робіт європейських митців та викладачів кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Навчально-наукового Інституту мистецтв триватиме в приміщенні “Арена-центр” до 31 березня. Далі експозиція виставки помандрує містами Польщі, Литви, Чехії, Словаччини, Сербії, Німеччини.