Зустріч з представниками обласної прокуратури

Зустріч представників студентського самоврядування структурних підрозділів університету з начальником відділу прокуратури області, старшим радником юстиції Віталієм Данилишиним відбулася 1 березня в університеті. Головною темою зустрічі було обговорення стану запобігання і протидії злочинності та корупції в області. Розмова відбулася у форматі дискусії. Віталій Данилишин у своєму вступному слові зазначив, що такі зустрічі проводяться працівниками органів прокуратури у всіх вищих навчальних закладів області з метою просвітницької та правоосвітньої діяльності, спрямованої на набуття студентами необхідних знань у сфері запобігання злочинності та корупції.

Начальник відділу прокуратури розповів студентам про ситуацію в області зі злочинністю. Він зазначив, що в порівнянні з іншими регіонами України, на Івано-Франківщині зареєстровано найменше злочинів. В переважній більшості, як повідомив Віталій Данилишин, це крадіжки в житловому секторі. Під час зустрічі також торкнулися і питання корупції. Представник прокуратури наголосив, що особи, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку. Він також звернув увагу присутніх на основні принципи запобігання і протидії корупції, визначені Законом України “Про запобігання корупції”. Віталій Данилишин під час моделювання різного роду ситуацій, що стосувалися корупційних діянь громадян, наголосив на необхідності інформування в правоохоронні органи про такі випадки через телефони довіри, гарячі лінії, тощо. У ході розмови представник обласної прокуратури також відповів на запитання.