Освітні проблеми обговорили на XI форумі “Україна-Європа” у Жешуві

У Жешуві (Республіка Польща) відбувся ХІ Форум “Україна-Європа”. У дискусії “На шляху до модернізації системи освіти” взяв участь ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда. Він розповів учасникам панелі своє бачення шляхів подолання складних проблем перебудови на марші університетів України. Зокрема, нашого університету.

“Вважаю, що українська вища освіта готова конкурувати з вишами Центральної Європи, але за умови гри за правилами, а не гри правилами”, – наголосив Ігор Цепенда.

У розмові також взяли участь заступник міністра освіти України Юрій Рашкевич, директор Студій Східної Європи Ян Маліцький та польські ректори. На думку заступника міністра освіти України Юрія Рашкевича, “головною проблемою вищої освіти в Україні є її якість”. “І хоча лише 3-4 відсотки абітурієнтів з найвищими рейтингами їдуть з України здобувати освіту закордоном, не має бути ілюзій про те, що у нас все добре”, – зауважив заступник міністра освіти. Ситуацію, на його думку, має поліпшити Агенство з якості освіти – незалежна позаурядова інституція. “Вже створено конкурсну комісію та протягом 2 місяців буде оголошено конкурс”, – повідомив Юрій Рашкевич.

Крім того, найближчим часом буде створено й Національне Агенство з кваліфікації. Паралельно з цим МОН шукає нові моделі навчання, зокрема, йдеться про дуальну освіту, й нові моделі підготовки фахівців. З 2019 року на українські університети також чекає й нова формула фінансування, яка має звільнити виші від залежності від кількості студентів і надасть можливість зосередитися на якості освіти.

Директор Студій Східної Європи Ян Маліцький у свою чергу закликав польські університети “не тільки навчати, а й виховувати студентів, аби формувати справжні майбутні еліти”.