Університет відвідала радник Посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле

Радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні, директор Французького інституту в Україні Анн Дюрюфле 14 березня, в рамках робочого візиту до Івано-Франківська, відвідала наш університет. Відбулася зустріч т.в.о.ректора Сергія Шарина з французьким дипломатом. У розмові також взяли участь: проректор з наукової роботи університету Андрій Загороднюк, декан факультету іноземних мов Наталія Яцків, завідувач відділу міжнародних зв`язків Наталія Локатир, представник ГО “Альянс Франсез” в Україні Сергій Єрьомін.

Під час розмови обговорили основні напрями й перспективи міжнародної співпраці Прикарпатського національного університету з освітніми та науковими інституціями Франції. Анн Дюрюфле висловила ініціативу посприяти у налагодженні партнерських зв`язків між кафедрою французької філології Прикарпатського національного університету та аналогічними базовими структурними підрозділами французьких університетів.

Учасники зустрічі також обговорили питання участі університету в діяльності центру “Альянс Франсез”. Незабаром такий центр буде створений в Івано-Франківську. За словами Анн Дюрюфле, мережа центрів «Альянс Франсез» широко представлена у багатьох куточках світу. На сьогодні їх налічується близько восьми сотень. Наразі в Україні діють шість таких осередків, де можна отримати будь-яку інформацію про життя французького народу.

“Вже прийнято рішення про створення центру «Альянс Франсез» в Івано-Франківську. Це, на мою думку, буде сприяти розвитку двосторонніх взаємовідносин обох країн в різних сферах. Запрошую долучитися до діяльності центру викладачів та студентів Прикарпатського національного університету. Сподіваюся, що наша спільна робота буде плідною”, – зазначила радник Посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле.

Декан факультету іноземних мов Наталія Яцків своєю чергою розповіла, що викладачі та студенти кафедри французької філології беруть активну участь в різноманітних освітніх та культурних заходах з популяризації французької мови.

Нагадаємо, що з 2002 року в Прикарпатському національному університеті створена кафедра французької філології, яка готує фахівців за спеціальністю “Французька мова та література”.