Сьогодні-креативна ідея.Завтра-успішна справа.

Ідею конкурсу під такою назвою було оголошено сьогодні в університеті під час тематичної зустрічі «Децентралізація та секторальні реформи в Україні:очікування, досягнення, перспектива». У її роботі взяли участь ректор університету Ігор Цепенда, директор університетського Проектно-освітнього центру розвитку інновацій та інвестицій в регіоні «Агенти змін» Світлана Кропельницька, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

Ректор університету Ігор Цепенда під час зустрічі звернув увагу викладачів та студентів на важливість співпраці з об`єднаними територіальними громадами за місцем свого проживання. Передусім, зазначив ректор, потрібно пропонувати цікаві ідеї, проекти, які би слугували розвитку громад і допомагати втілювати їх у життя. Для цього у кожного є відповідні знання, сучасне бачення тих чи інших питань. «Така співпраця стане доброю платформою для подальшого розвитку ваших громад, для вашого професійного вдосконалення», – сказав ректор.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан окреслив позицію Асоціації міст України щодо особливостей впровадження децентралізаційної реформи, секторальних реформ на місцях та проблем, які виникають на цьому шляху. В результаті реформи місцеве самоврядування вже сьогодні зазнало істотних змін. Об’єднані громади демонструють чимало досягнень, оскільки отримали великі ресурси і нові повноваження. Все ж, підкреслив Олександр Слобожан, об`єднані територіальні громади в сучасних умовах потребують фахівців з фінансових питань, проектного менеджменту, тощо. В контексті цього він запропонував викладачам та студентам університету у рамках угоди про співпрацю між університетом та регіональним відділенням Асоціації міст України долучитися до конкретної роботи на місцях.

Тож з ідеєю проведення спільного конкурсу «Сьогодні креативна ідея – завтра успішна справа», до участі в якому зможуть долучитися викладачі, науковці, та студенти університету, виступив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук. «Це буде першим кроком нашої співпраці. Сподіваюся він буде успішним і результативним»,- наголосив він.

Учасники дискусії домовилися про те, що найближчим часом буде обговорено цю цікаву ідею й пізніше Проектно-освітній центр розвитку інновацій та інвестицій «Агенти змін» оголосить в університеті умови проведення цього конкурсу. Директор проектно-освітнього центру, доцент університету Світлана Кропельницька в рамках презентації напрямків роботи свого проекту також акцентувала увагу на необхідності підвищення інноваційної спроможності регіону і детально розповіла, яку саме допомогу надаватиме в цьому університет. Зокрема, йшлося про програми підготовки відповідного кадрового потенціалу, який буде включати проведення тематичних тренінгів, майстер-класів, лекцій, вебінарів та різного роду практичних занять.