Оркестр народних інструментів Інституту мистецтв став переможцем Х Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «InterSvitiaz accomuzic – 2018»

Десятий Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «InterSvitiaz accomuzic – 2018» відбувся днями на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Захід проводився з метою популяризації баянно-акордеонного виконавського мистецтва, підвищення ролі музично-естетичного виховання й виявлення та підтримка обдарованої учнівської та студентської молоді.

Цьогоріч у ньому брали участь представники різних навчальних інституцій України та Білорусі. Паралельно сольним виступам, своє мистецтво демонстрували ансамблі баяністів-акордеоністів, а відтак – ансамблі та оркестри народних інструментів у 8-ми категоріях.

Прикарпатський національний університет на міжнародному конкурсі гідно представив оркестр народних інструментів кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Навчально-наукового Інституту мистецтв. Керівник колективу – кандидат мистецтвознавства, доцент Лілія Пасічняк та концертмейстери – кандидат мистецтвознавства, доцент Юрій Гулянич, кандидат мистецтвознавства Лариса Дуда, аспірант Ірина Климбус. За результатами конкурсу наш колектив став переможцем у категорії “оркестри” та отримав диплом лауреата І премії. Журі конкурсу відзначило високу виконавську майстерність солістів та оркестру, їх вагомий внесок у популяризацію національної академічної виконавської школи.

Під час міжнародного конкурсу у виконанні нашого оркестру прозвучали твори українських та зарубіжних композиторів: Чіпріано Порумбеску, інструментування Сергія Орла «Балада» (солістка – аспірантка Ірина Климбус (скрипка)); Анатолія Кос-Анатольського, слова Миколи Петренка, інструментування Володимира Поліщука «Два потоки з Чорногори» (солістка – магістрантка Марія Санкович); обробка Віктора Максимова, інструментування Андрія Дейчаківського, румунський народний танець «Лєкурічі» (соліст – студент ІІІ курсу Олег Сабадиш); Сергія Орла «Фантазія на теми гуцульських народних мелодій для скрипки з оркестром» (солістка Ірина Климбус (скрипка)).

Відрадно зазначити, що на X Міжнародному конкурсу баяністів-акордеоністів «InterSvitiaz accomuzic – 2018» представники нашого університету здобули ще одну перемогу. Збіглі Іван, студент ІІІ-го курсу кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Навчально-наукового Інституту мистецтв, став лауреатом ІІІ-ої премії у категорії “солісти” (студенти вищих музично-педагогічних закладів ІІІ- ІV рівнів акредитації). Клас викладача Лілії Пасічняк.