8 студентів кафедри біохімії та біотехнології стали призерами XVI Міжнародної наукової конференції з біології

Вісім студентів кафедри біохімії та біотехнології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету успішно виступили на XVI Міжнародній науковій конференції студентів та молодих вчених «Шевченківська весна: досягнення біологічної науки/Bioscience advances». Захід проходив 24 по 27 квітня у Навчально-науковому центрі «Інститут біології та медицини» Київського національного університету ім. Т. Шевченка. В науковому форумі взяло участь близько 200 учасників з різних міст України та закордону.

Наші майбутні біохіміки у рамках програми міжнародної конференції виступили з усними доповідями. А саме: студентка 2-го курсу Аліна Заячківська  («Nanoparticles as potential agent for reducing glucose levels», науковий керівник – кандидат біологічних наук, докторант Олег Лущак); магістранти 1-го року навчання Леся Сіщук («Intermittent fasting in mice: activity of the key glycolitic enzymes»; науковий керівник – доктор біологічних наук, професор Галина Семчишин), Андрій Клоновський («Коригуючий вплив спиртових екстрактів Галеги лікарської (Galega officinalis L.) та Чорниці звичайної (Vaccinium myrtillus L.) на фізіолого-біохімічні параметри Drosophila melanogaster при споживанні крохмалю на основі амілози», кандидат біологічних наук, доцент Олександра Абрат) та Анастасія Грущенко («Особливості перебігу фізіолого-біохімічних процесів у Drosophila melanogaster за умов різного співвідношення макронутрієнтів у їх раціоні», науковий керівник – кандидат біологічних наук, доцент Олександра Абрат).

Студенти кафедри біохімії та біотехнології також виступили із стендовими доповідями. Зокрема, свої дослідження представили магістранти 1-го року навчання Аліна Семчук («Glutathione-reductase/glutathione peroxidase system and associated enzymes in mice under intermittent fasting», науковий керівник – доктор біологічних наук, професор Галина Семчишин), Тетяна Паньків («Вплив періодичного голодування на респіраторну активність мітохондрій кірки мозку мишей лінії С57/BL6», науковий керівник – кандидат біологічних наук, доцент Марія Байляк), студенти 3-го курсу Віталій Балацький («Вплив аргініну та альфа-кетоглутарату на активність комплексів мітохондріального дихального ланцюга», науковий керівник – кандидат біологічних наук, доцент Дмитро Господарьов) та Вікторія Тимів («Вплив хромовмісних наночастинок на рівень глюкози в гемолімфі D. melanogaster», науковий керівник – кандидат біологічних наук, докторант Олег Лущак).

За підсумками XVI Міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених «Шевченківська весна: досягнення біологічної науки/Bioscience advances» нагороджено Дипломом II ступеня Андрія Клоновського. Також призерами стали Анастасія Грущенко, Аліна Заячківська та Леся Сіщук, які відзначені дипломами III ступеня за кращі усні доповіді. Дипломами III ступеня за кращі стендові доповіді нагороджені – Аліна Семчук, Тетяна Паньків, Вікторія Тимів та Віталій Балацький.

Пишаємося успіхами наших студентів та бажаємо їм подальших наукових досягнень!