Майбутні педагоги презентували свої творчі науково-дослідницькі проекти

17 травня у Творчій навчально-науковій лабораторії університету «Гірська школа Українських Карпат» студенти педагогічного факультету спеціальності “Початкова освіта” презентували свої творчі науково-дослідницькі проекти. Метою заходу є підвищення інтересу студентів до поглибленого вивчення історії рідного краю, ознайомлення з новітніми досягненнями науки і передовими технологіями, сучасним станом виробництва стильного українського одягу, сприяння професійному становленню та самовизначенню молодих людей.

Тема І-го етапу відкритого захисту студентських робіт – «Народні промисли та ремесла Карпатського регіону. Вишиванка: вчора, сьогодні, завтра». Захід приурочили Всесвітньому дню вишиванки.

Програма захисту включала, зокрема, екскурс в історію виникнення вишиванок, цікаві відомості про вишиванку, презентацію про значення певних символів на вишиванках, опис специфіки орнаменталістики вишиванок різних етносів та народів, які проживають на території Карпатського регіону.

Особливу зацікавленість викликали, представлені студентами, родинні колекції вишиванок та рушників. Зокрема, одним з кращих визнано проект Гринишин Діани та Білик Юлії, колекцію рушників з бабусиної скрині представила Марта Савчин, про сучасний дизайнерський одяг розповіла Валерія Федиків.

Завідувач лабораторії, доцент університету, Інна Червінська, відзначила, що підготовка студентами своїх творчих навчально-дослідницьких проектів сприятиме кращому знайомству молоді з народними промислами та ремеслами, відродженню нашої духовності.