Видатний український історик Ярослав Калакура став почесним професором нашого університету

В університеті відбулося урочисте розширене засідання Вченої ради. Під час святкової академії ректор університету Ігор Цепенда вручив диплом про присвоєння почесного звання «Почесний професор Прикарпатського національного університету» видатному українському історику, доктору історичних наук, професору, академіку АН ВШУ Ярославу Степановичу Калакурі. Зазначимо, що Ярослав Степанович розпочав свою науково-педагогічну діяльність саме у стінах нашого університету (тоді – Івано-Франківського педагогічного інституту). Впродовж 1964–1969 рр. він працював викладачем.

Лаудацію на честь видатного вченого Ярослава Калакури виголосив кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри історіографії і джерелознавства факультету історії, політології і міжнародних відносин нашого університету Олександр Марущенко.

Далі ректор університету, професор Ігор Цепенда провів церемонію посвяти. У своєму вітальному слові ректор зазначив, що видатний український історик, вчений, науковець, педагог Ярослав Степанович Калакура за роки своєї діяльності  доклав чималих зусиль для формування наукової історичної  школи Прикарпаття, і постійно сприяє її розвитку та підготовці висококваліфікованих кадрів фахівців-істориків. Почесного професора нашого університету Ярослава Калакуру також привітали ректор університету (1986-2005 рр.), професор Віталій Кононенко, декан факультету Історії, політології і міжнародних відносин, професор Микола Кугутяк.

Почесний професор університету Ярослав Калакура виступив перед присутніми зі своєю інавгураційною доповіддю. Він подякував Вченій раді університету за присвоєння почесного звання і підкреслив, що Прикарпатський національний університет відкрив для нього шлях до історичної науки, адже саме у стінах рідної Альма-матер він прочитав свою першу лекцію, провів перший семінар. Професор Ярослав Калакура на завершення урочистостей передав університетові свої унікальні наукові видання, над якими вчений працював останні 5 років.