Відомий німецький вчений Сігурд Лензен прочитав відкриті лекції

26 червня на кафедрі біохімії та біотехнології факультету природничих наук відбулася зустріч з директором Інституту експериментального дослідження діабету при Вищій медичній школі міста Ганновер (Німеччина), професором Сігурдом Лензеном. Вчений прочитав відкриті лекції, під час яких розповів про особливості метаболізму активованих форм кисню та азоту в бета-клітинах підшлункової залози, роль імунної системи та жирних кислот в загибелі цих клітин при діабеті. Слухачами лекцій були співробітники, аспіранти та студенти кафедри, колеги з ІФНМУ та старшокласники загальноосвітніх навчальних закладів Івано-Франківська.

Під час виступу німецький вчений звернув увагу, зокрема, на питанні вірусної природи діабету, ролі різних жирних кислот та окремих вуглеводів у розвитку діабету, інсулінорезистентності, сучасної терапії діабету.

Довідково. Сігурд Лензен – директор Інституту експериментального дослідження діабету при Вищій медичній школі міста Ганновер (Німеччина). Автор/співавтор понад 200 публікацій, присвячених різним аспектам діабету. За свої дослідження відзначений медаллю Пауля Лангерганса та премією Фердінанда Бертрама від Німецької асоціації діабету.