Вічна пам`ять

1 вересня перестало битися серце доцента кафедри спортивно-педагогічних дисциплін факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

Цапа     Михайла    Івановича

Ректорат, профспілковий комітет, колектив Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника глибоко сумують з приводу смерті колеги та висловлюють щирі співчуття родині покійного.

Похорон відбудеться 3 вересня 2018р. в 12:00 год. в с. Залужжя Рогатинського району (виїзд автобуса з двору університету о 9:45 год.)

Цап Михайло Іванович народився 8 січня 1949 року в селі Залужжя Рогатинського району Івано-Франківської області. У 1965 році закінчив Рогатинську середню школу №1. Ще зі школи почав професійно займався футболом. З 1972 до 1976 року навчався в Івано-Франківському педагогічному інституті імені Василя Стефаника, а з 1978 до 1980 року – у Тернопільському педагогічному інституті ім. Я. Галана.

Свою трудову діяльність розпочав у 1972 році у Прикарпатському національному університеті. За період роботи крім викладання лекційних та практичних занять був тренером збірних команд з гандболу (чоловіки та жінки), футболу, волейболу. Працюючи на посаді заступника декана зі спортивно-масової роботи педагогічного факультету Прикарпатського інституту імені Василя Стефаника, був ініціатором відкриття нової спеціальності «Педагогіка з фізичним вихованням» та створення факультету фізичного виховання і спорту. З 1997 року працював на посаді доцента кафедри спортивних спеціалізацій, сьогодні кафедри спортивно-педагогічних дисциплін. У 1993 році заснував волейбольний клуб «Університет» та став його президентом, жіноча команда якого ось уже понад 20 років захищає честь університету на Чемпіонатах України. Команда «Університет» в 1994 р. зайняла І місце серед колективів фізичної культури України та вийшла у 1 лігу, а в 1998 році – здобула право грати у Вищій лізі, ставши переможцем у змаганнях серед команд І ліги України. У 1999 році команда ввійшла до суперліги. З 1999 року жіноча волейбольна команда Прикарпатського університету неодноразово ставала бронзовим призером Кубку України (1999, 2001, 2010) та Чемпіонату України (2004, 2010), срібним призером Всеукраїнських Універсіад (1999, 2000), чемпіоном України серед команд 1 ліги (2006) та володарем Кубку міста Івано-Франківська (2010), незмінний чемпіон Івано-Франківської області та Кубку міста.