Учасники міжнародного проекту Erasmus+KA2 «GameHub: співпраця університетів та підприємств в ігровій індустрії в Україні» підбили підсумки

Підсумкова конференція міжнародного проекту Erasmus+KA2 «GameHub: співпраця університетів та підприємств в ігровій індустрії в Україні» 56128-EPP-1-2015-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP під назвою “GameOn: Education and Creative Industry”, учасником якого є Прикарпатський університет, відбулася нещодавно на базі Київського національного університету будівництва і архітектури.

Прикарпатський національний університет на заході представляли: менеджер проекту та начальник відділу управління проектами університету Любов Зінюк, члени академічної робочої групи проекту і викладачі кафедри комп’ютерних наук та інформаційних систем факультету математики та інформатики, доценти Віктор Ровінський і Юрій Іляш, завідувач кафедри управління та бізнес-адміністрування, професор Валентина Якубів.

Участь у конференції взяли представники усіх університетів-партнерів проекту “GameHub: University-Enterprises Cooperation in Game Industry in Ukraine”: Університету Деусто (Іспанія), Університету науки і технологій AGH (Польща), Університету прикладних наук “FH JOANNEUM” (Австрія), Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Одеського національного політехнічного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Київського національного університету будівництва і архітектури, Херсонського національного технічного університету та Донецького національного технічного університету.

Головною метою заходу було підбиття підсумків реалізації даного проекту в університетах, а також обмін досвідом навчання, викладання та досліджень у галузі  ігрової індустрії. Під час конференції представники індустрії та викладачі університетів з Іспанії, Польщі, Австрії, Фінляндії та України обговорили існуючі проблеми та тенденції гейміфікації освіти.

Під час роботи конференції Віктор Ровінський, доцент кафедри комп’ютерних наук та інформаційних систем факультету математики та інформатики, у своєму виступі розповів про реалізацію проекту в Прикарпатському університеті. Зокрема, він звернув увагу на створення в університеті сучасної лабораторії з розробки комп’ютерних ігор GameLab. Також зазначив, що у рамках проекту було розроблено 4 модулі для проведення курсів, а саме: Теорія та практика цифрових ігор (Cocos 2DX) – базовий рівень, Теорія та практика цифрових ігор (Cocos 2DX) – просунутий рівень, Теорія підтримки звуку та музики в цифрових іграх, Проектний менеджмент в ігровій індустрії. За період проекту курси пройшли 32 особи, серед  яких  безробітні, ветерани АТО та тимчасово переміщені громадяни.

Для студентів, які здобувають освіту за рівнями “Бакалавр” та “Магістр” за спеціальностями «Комп’ютерні науки» і «Інформаційні системи та технології», в університеті розроблено і впроваджено у навчальні програми 3 нові курси: Теорія та практика цифрових ігор (Cocos 2DX) – базовий рівень, Теорія та практика цифрових ігор (Cocos 2DX) – просунутий рівень, Теорія підтримки звуку та музики в цифрових іграх. Пілотне навчання за оновленою програмою вже пройшли 92 студенти.

Варто зазначити, що завдяки проекту Erasmus+KA2 «GameHub: співпраця університетів та підприємств в ігровій індустрії в Україні» близько сотні викладачів Прикарпатського університету змогли підвищити свій кваліфікаційний рівень.

Інформацію про розроблені модулі, дисципліни, додаткові матеріали до них, викладачів та новостворену лабораторію можна знайти за посиланням: https://comp-sc.pnu.edu.ua/gamehubpnu/