Майбутні філологи провели наукову конференцію

Восьма загальноуніверситетська студентська конференція “Мовна політика і мовна ситуація в Україні” відбулася днями на факультеті філології. Захід традиційно пройшов в рамках Тижня української писемності та мови. Його організатором виступила кафедра української мови.

Цьогоріч робота конференції проходила в шести секціях, якими керували викладачі кафедри Ірина Бабій, Ірина Джочка, Наталія Іванишин, Любов Пена, Василь Пітель, Віра Пітель, Оксана Семенюк, Роксолана Стефурак, Оксана Ципердюк. Учасниками заходу, окрім майбутніх філологів, стали також студенти інших  факультетів та інститутів нашого університету.

У рамках програми конференції присутні обговорили ряд важливих проблем мовної ситуації та мовної політики в нашій країні. Йшлося, зокрема, про використання суржику в сучасному мовленні, протериторіальні та соціальні діалектизми, українське мовне законодавство та ін. Майбутні науковці підготували цікаві та змістовні доповіді. Різноаспектна й часом неоднозначна інформація викликала жваві дискусії, під час яких студенти обмінялися думками.