“Українська школа буде успішна, якщо до неї прийде успішний вчитель”, – учасники міжнародної конференції

“Українська школа буде успішна, якщо до неї прийде успішний вчитель”, – під таким гаслом із концепції Нової української школи нещодавно в м.Київ пройшла міжнародна інформаційно-практична конференція “Учителі нового покоління: секрети успіху”. У її роботі взяла участь, зокрема, делегація Прикарпатського національного університету у складі проректора з науково-педагогічної роботи, професора Галини Михайлишин, доцентів кафедри англійської філології Ігоря Романишина, Наталії Пилячик, Ольги Білик, Ольги Троценко та студентів факультету іноземних мов. Захід був організований в рамках спільного проекту Британської Ради в Україні та Міністерства освіти і науки України “Шкільний вчитель нового покоління”. Зазначимо, що Прикарпатський університет є учасником проекту.

Учасники конференції ознайомилися зі світовими практиками підготовки майбутніх вчителів (доповідачі Саманта Твізелтон, директор Шеффілдського інституту освіти університету Шеффілд Халлам, Арто Ваатокарі, керівник проекту “Фінська підтримка реформи української школи”) та взяли участь у дискусійній панелі “Шкільний учитель нового покоління і Нова українська школа: разом чи паралельно?”, модератором якої була Наталка Мосейчук, журналіст ТСН 1+1. Зокрема, керівник делегації нашого університету, проректор Галина Михайлишин під час панельної дискусії запропонувала при розробці професійних стандартів підготовки фахівців за спеціальністю 014.02 Середня освіта (із зазначенням іноземної мови) застосувати експериментальну Програму методичної підготовки майбутнього вчителя англійської мови, яка була розроблена в рамках проекту “Шкільний вчитель нового покоління”, для підготовки вчителів інших іноземних мов (не лише англійської).

Викладачі та студенти взяли активну участь у творчих майстернях “Дослідження діяльності у додипломній підготовці майбутніх учителів”, “Способи забезпечення ефективного зворотного зв’язку” та відвідали демонстраційні заняття “Як зробити інструкції у класі ефективними”, “Навчання англійської мови учнів із дислексією”. Наші студенти презентували постер, який відображає їх враження від нової програми “Методика навчання англійської мови в ЗСО”.

я