Наші науковці представили свої досягнення на III міжнародному форумі “Innovation market”

Третій міжнародний форум “INNOVATION MARKET” відбувся нещодавно в міжнародному виставковому залі в м.Київ. Захід проходив під патронатом Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

На виставці було представлено понад 300 учасників. Свої досягнення презентували інститути Національної Академії Наук, юні винахідники Малої Академії Наук, стартап-проекти, автори винаходів і розробок, заклади вищої освіти Міністерства освіти і науки України. Серед них – Прикарпатський національний університет.

Зокрема, під час роботи виставки науковці нашого університету представили проект Game Hub. Кандидат технічних наук Віктор Рувінський (факультет математики та інформатики) під час презентації розповів про GameHub – проект, який сприяє забезпеченню зайнятості та самодостатності університетів, випускників коледжів, безробітних інженерів, а також ветеранів АТО в Україні, пропонуючи їм набір знань та навичок, затребуваних в цифровій ігровій індустрії.

Наші науковці також представили свої досягнення на стартап-алеї, яка працювала на форумі. З-поміж 50 стартап-проектів власні розробки презентували доценти – Лілія Мідак, Ольга Кузишин, Лілія Базюк та аспіранти кафедри хімії середовища та хімічної освіти Юрій Пахомов, Віктор Луцишин, Іван Кравець. Команда науковців університету розповіла про проект розробки шкільних лабораторних робіт з хімії у доповненій реальності. Під час роботи стартап-алеї учасники та гості форуму “Innovation Market” мали нагоду помандрувати в дивовижний світ хімічної науки, неймовірних реакцій та дослідів. Діти та дорослі змогли побачити раніше небачене, а саме неймовірно красиві та реалістичні 3D моделі молекул хімічних речовин, що стало можливим завдяки розробленому нашими викладачами та аспірантами мобільному додатку доповненої реальності, який успішно використовується при вивченні хімії у закладах освіти.

Окрім цього, доктор технічних наук, професор Сергій Курта  (факультет природничих наук) презентував стартап “Жуйка на основі меду, воску, прополісу для профілактики та лікування захворювання тканин пародонту”.

У рамках форуму також була представлена широка програма конференц-заходів, присвячена обговоренню розвитку інноваційної та інвестиційної діяльності в освіті, науці, енергетиці, екології, фінансовому та банківському секторах.