Майбутні журналісти презентували свої видавничі проекти

Свої видавничі проекти презентували днями на кафедрі журналістики факультету філології студенти-першокурсники. Вивчаючи впродовж першого навчального семестру дисципліну «Газетно-журнальне виробництво» майбутні журналісти сформували та видали шість журнальних видань різноманітної тематики. Зокрема, в них розміщені авторські матеріали студентів про події з життя університету,  культурно-мистецьке та спортивне життя Івано-Франківська, цікаві статті, есе, рецензії на книги, фільми, вистави, огляди, інтерв’ю з талановитими людьми, тощо.

Назви журналів, рубрик, теми матеріалів, дизайн, верстку, літературне редагування здійснювали самі студенти. До редакційної колегії ввійшли: Степан Пенкалюк, Ярослава Шулепа, Єлизавета Подільська, Мирослав Іваськів, Людмила Романюк, Іван Муканик, Алла Павлуцька, Вікторія Дарій, Діана Яців, Роксолана Бабій, Діана Гаст. Керівниками студентських видавничих проектів виступили викладачі кафедри журналістики – професор Ганна Марчук та кандидат наук з соціальних комунікацій Галина Пристай.

«Ми – творча команда журналу «La Vie» – під час створення нашого проекту здобули надзвичайний досвід.  Ми вивчили все від «А» до «Я» – весь процес виходу в світ друкованого видання. Надалі ми готові працювати над продовженням проекту, створенням нових тематик, які доповнюватимуться цікавими ідеями», – поділилися враженнями майбутні журналісти.

Головний редактор студентського видавничого проекту «Журнал «La Vie» Роксолана Бабій під час презентації підкреслила особливість проекту. ” “Журнал «La Vie»” – це погляд молоді на Івано-Франківськ. Для кожного читача журнал є корисним, адже він має змогу виробити свою сентенцію щодо міста”, – зазначила студентка.

«Журнал “GoSport” – очевидно не для широкої аудиторії, оскільки основне його наповнення складають аналітичні статті, інтерв`ю, які стосуються винятково трьох видів спорту, а саме: хокею, футболу та кіберспорту. Звідси, відповідно, й назви рубрик, а також тематичні таблиці, ілюстрації й два постери (хокейної команди “Pittsburgh Penguins” та збірної України з футболу). Для людей, які не захоплюються спортом, журнал, на мою думку, може стати своєрідним “першим кроком до зацікавлення”. Адже тут, окрім публіцистики, є ще й вікторини та цікаві факти», – сказав під час презентації видання студент, головний редактор журналу Степан Пенкалюк.

Під час презентації студентських проектів викладач кафедри журналістики Галина Пристай зазначила, що журнальні видання будуть надзвичайно корисні й абітурієнтам, яких цікавить спеціальність «журналістика». “Майбутні  журналісти матимуть нагоду наочно ознайомитися з газетно-журнальним виробництвом. Ці проекти – це дуже вдале поєднання теорії і практики, що своєю чергою дає можливість студентам розвиватися, здобувати професійні вміння та навички”, – підкреслила Галина Пристай.

Зі студентськими видавничими проектами можна буде ознайомитися за посиланням – https://kjourn.pnu.edu.ua/

• Студенти-журналісти презентували свої видавничі проекти