День Героїв Небесної Сотні

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року). Саме в ці дні чотири роки тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку.

20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 особи, після 21 лютого – ще 18. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

Серед загиблих – 19-ти річний студент філософського факультету Прикарпатського національного університету Роман Гурик. 20 лютого 2014 року, у найзапекліший час протистояння на Майдані, від підступного пострілу снайпера на вулиці Інститутській Роман отримав смертельну кулю, що обірвала його життя.

Сьогодні вся Україна вшановує відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності. Адже вони захищали ідеали демократії, відстоювали права і свободи людини та європейське майбутнє України.

Слава Україні!Слава її Героям!