Десята міжнародна виставка “Сучасні заклади освіти – 2019”

Прикарпатський нагороджено гран-прі «Лідер наукової та науково-технічної діяльності»

Університет презентував себе на Десятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2019». Її організаторами виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ». У роботі заходу взяли участь 758 учасників із 25 регіонів України та 12 країн світу: Словаччини, Чехії, Німеччини, Іспанії, Канади, США, Болгарії, Польщі, Молдови, Грузії, Латвії, Китаю. Абітурієнти та батьки мали можливість поспілкуватися із представниками нашого університету, отримати інформацію про спеціальності та напрямки підготовки та про переваги навчання у Прикарпатському.

Тематична програма супроводжувалася  презентаціями, семінарами, круглими  столами, майстер-класами, панельними дискусіями за участю представників секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, практичних працівників галузі освіти та представників закордонних навчальних закладів. Варто зазначити, що представлена нашим університетом програма «Шляхи формування інформаційно-цифрової компетентності учасників освітнього процесу» (координатори програми – доцента кафедри математики та інформатики і методики навчання Дудка Ольга Михайлівна та доцент кафедри інформатики Власій Олеся Орестівна) була відзначена золотою медаллю.

Учасники виставки виявили зацікавлення досвідом Прикарпатського національного університету з використання компетентнісного підходу  в сучасному освітньому процесі, зокрема багатовимірністю його реалізації в навчальному процесі вищої школи. Керівник академічної групи проекту Дудка Ольга Михайлівна підкреслює, що завдяки залученню в освітній процес сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, можна створити сприятливі умови для формування інформаційно-цифрової компетентності як важливої складової розвитку інноваційної особистості усіх учасників освітнього процесу, що дає змогу студентам відчути себе активними суб’єктами навчальної діяльності і бути відповідальними за результат цієї діяльності.  Доцент кафедри хімії середовища та хімічної освіти Лілія Мідак, та аспірант Іван Кравець представляли проект розробки лабораторних робіт з хімії у доповненій реальності. Відвідувачі виставки змогли побачити неймовірно красиві та реалістичні 3D моделі молекул хімічних речовин, що стало можливим завдяки розробленому, викладачами та аспірантами кафедри, мобільному додатку доповненої реальності.

У рамках виставки проходили конкурси «Лідер вищої освіти», «Лідер міжнародної діяльності», «Лідер наукової та науково-технічної діяльності» та ін.  Прикарпатський університет було нагороджено у рейтинговоговому виставковому конкурсі Гран-Прі «Лідер наукової та науково-технічної діяльності». Крім того, високий рівень наукової роботи працівників університету було відзначено сертифікатом «Якість наукових публікацій» за показниками рейтингу міжнародної наукометричної бази даних Scopus.