Науковці університету та освітяни обговорили напрями співпраці з обдарованою молоддю

У рамках проекту «Гірська школа. Стан. Проблеми. Перспективи розвитку», навчально-методичного центру «Університет обдарованої дитини» викладачі педагогічного факультету взяли участь у черговому 22-му зльоті обдарованої молоді Гуцульщини. Організатори зльоту – Гуцульська освітянська рада та її голова,  завідувач науково-дослідної лабораторії «Гуцульська етнопедагогіка і гуцульщинознавство», Народний  учитель України, професор Петро Лосюк. Місцем проведення  став  Нижньовербізький ліцей  (с. Нижній Вербіж Коломийського району – директор Лариса Стефурак). У секціях із різних галузей знань: мовознавства (рідна й іноземна мови); літератури; історії та краєзнавства; гуцульщинознавства; географії; математики; інформатики; фізики та астрономії; біології, хімії, екології; мистецтва – учні шкіл Карпатського регіону представили свої наукові роботи.

Доценти Марія Оліяр,  Інна Червінська,  Лідія Плетеницька увійшли до складу журі в секції «Гуцульщинознавство»,  де  учні захищали роботи на теми: «Гуцульська хата – це радість і свято», «Лісосплави на Білому Черемоші», фольклорно-етнографічне дослідження «Чукутиха – берегиня гуцульської співанки» та ін. Члени журі відзначили актуальність і новизну обраних тем, можливості практичного застосування результатів учнівських дослідницьких робіт.

Під час зльоту відбулася зустріч науковців університету з керівниками районних відділів освіти та об’єднаних територіальних громад краю, відділів освіти, молоді та спорту, культури, туризму  ОТГ, директорами шкіл, учителями. Під час зустрічі науковці й освітяни обговорили актуальні проблеми організації навчально-виховного процесу в гірських школах, шляхи впровадження Концепції нової української школи в Карпатському регіоні, підтримки обдарованих учнів гірських шкіл в об’єднаній територіальній громаді, напрями співпраці університету зі школами.  Доктор педагогічних наук  Марія Оліяр презентувала напрацювання в межах проекту «Гірська школа. Стан. Проблеми. Перспективи розвитку», що був започаткований і успішно реалізується колективом кафедри педагогіки початкової освіти, зокрема новий номер журналу «Гірська школа Українських Карпат», колективні монографії, навчальні посібники,  а також розповіла про напрями роботи новоствореної лабораторії освітніх інновацій.  Завідувач творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» доцент Інна Червінська розповіла про шляхи вирішення проблем гірських шкіл на загальнодержавному рівні.

Підсумком зустрічі стало спільне рішення про налагодження тісної співпраці науковців та освітян, зокрема щодо підготовки методичних матеріалів для вчителів з метою впровадження інноваційної освітньої парадигми в гірських школах, вивчення та популяризації педагогічного досвіду вчителів, реалізації тренінгових програм для педагогів, наукового консультування викладачами юних дослідників, роботи з ними в навчально-методичному центрі «Університет обдарованої дитини».

Науковці Прикарпатського університету поспілкувалися з учнями-старшокласниками Нижньовербізького ліцею, обдарованою молоддю інших шкіл Гуцульщини. Доцент Лідія Плетеницька розповіли про напрями і спеціальності, за якими здійснюється підготовка в Прикарпатському університету, та запросила школярів на навчання. На завершення дійства відбулося підведення  підсумків і нагородження переможців.