День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) в університеті

Щорічно у другий вівторок лютого світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету (Safer Internet Day), який запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми та молоддю. Цьогорічний День  безпечного Інтернету припав на 11 лютого і проходив під гаслом  «Разом для найкращого Інтернету».

В цей день всі учасники освітнього процесу об’єднуються заради підвищення освіченості з питань безпеки онлайн та беруть участь у різноманітних заходах.  День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці усіх користувачів Інтернету – від маленьких дітей до людей золотого віку.

Викладачі та студенти Прикарпатського університету також долучилися  до цієї міжнародної акції. Модераторами заходу стали доценти кафедри математики та інформатики і методики навчання факультету математики та інформатики Ольга Дудка та Олеся Власій.

Спочатку учасники долучилися до Цифрової години (Digital Homeroom), організованої Міністерством освіти та науки України за підтримки компанії Google Україна. Далі модератори заходу розповіли учасникам про необхідність вдосконалення цифрової компетентності усіх учасників освітнього процесу, зокрема такої її важливої складової як безпечне користування інтернетом; акцентували увагу присутніх на важливості формування практичних навичок протидії кіберзагрозам для освітніх закладів, ознайомили присутніх з особливостями функціонування екосистеми безпечного інтернету, привернули увагу до безпечного цифрового освітнього середовища університету, організованого за допомогою G Suite for Education.

Під час заходу учасники виконали ряд практичних вправ з використанням власних гаджетів. Після цього приєдналися до відкритого всеукраїнського онлайн майстер-класу «Цифрова майстерня» (модератор майстер-класу – сертифікований тренер Google Антоніна Букач). 

Як зазначила доцентка кафедри англійської філології Оксана Дерев’янко тренінги такого рівня сприяють підвищенню інформаційної грамотності викладачів та привертають увагу до дотримання правил безпечного користування Інтернетом.

Співорганізатором заходу виступив Центр інноваційних освітніх технологій “PNU Ecosystem”. Під час заходу співробітниця  Центру, Інна Червінська ознайомила  учасників заходу з діяльністю центру щодо використання навчальних просторів та їх цільового призначення відповідно до концепції розвитку екосистеми університету, розповіла про освітні програми підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

По завершенні тренінгової програми всі присутні отримали відповідні сертифікати.