Вийшла в світ колективна монографія наших науковців

До 149-ої річниці від дня народження Василя Стефаника університет видав колективну монографію. 15 травня в Коломийському навчально-науковому інституті відбулася онлайн-презентація колективної монографії «Василь Стефаник, Іван Франко, Андрей Шептицький у контексті культурно-історичних процесів кінця ХІХ–ХХ століть». Організаторами заходу виступили викладачі кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту, кафедри української літератури факультету філології Прикарпатського університету та наукові працівники Центру досліджень «Покутської трійці». Модерувала онлайн-зустріч директорка Центру досліджень «Покутської трійці» Наталія Мочернюк.

Розпочав онлайн-презентацію вільним словом ректор університету, професор Ігор Цепенда. «Нове видання – один з наших доробків у підготовці до відзначення в 2021 році 150-літнього ювілею Василя Стефаника, ім’я якого носить наш університет. Вдячний авторам монографії та упорядникам книги за їх велику роботу і бажаю успіхів у реалізації доброї шляхетної справи», – зазначив ректор.

Учасників онлайн-заходу також привітали директор  Коломийського навчально-наукового інституту Юрій Плекан, завідувач кафедри філології Олександр Солецький, отець Володимир Гуменюк з Коломийської єпархії УГКЦ.  В обговоренні взяли участь завідувач кафедри  української літератури факультету філології Прикарпатського університету професор Степан Хороб, професорка кафедри філології та мовної комунікації Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Валентина Біляцька, доцентка кафедри української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Світлана  Кирилюк, професор кафедри українознавства Інституту Східної Європи Олег Огірко, викладачі кафедри філології Микола Васильчук, Галина Волощук, Ольга Гловацька та Михайло Ковальчук.

Колективна монографія висвітлює спектр питань та проблем, пов’язаних з участю Василя Стефаника, Івана Франка, Андрея Шептицького в українському суспільно-культурному житті кінця ХІХ–ХХ ст.. Розмаїття порушених тем зумовлене інтердисциплінарним характером монографії. Дослідники творчості Івана Франка і Василя Стефаника, слова та наук Митрополита Андрея висвітлюють громадсько-політичну діяльність та культурно-освітні ідеї наших видатних діячів у духовному та національному житті  українців, їхню рецепцію з погляду наступних поколінь. Монографію адресовано літературознавцям, мовознавцям, історикам, культурологам, релігієзнавцям, педагогам, усім, хто цікавиться діяльністю Василя Стефаника, Івана Франка, Андрея Шептицького.

У проведенні онлайн-заходу також взяли участь науковці з Коломиї, Івано-Франківська, Дніпра, Чернівців та Львова, які виступили авторами статей колективної монографії.