Магістрантка кафедри біохімії та біотехнології Аліна Заячківська пройшла стажування в Німеччині

Магістрантка кафедри біохімії та біотехнології факультету природничих наук нашого університету Аліна Заячківська впродовж жовтня-грудня місяців пройшла наукове стажування у Інституті фармацевтичних досліджень ім. Гельмгольца (Саарбрюкен, Німеччина).

Поїздка відбулася у рамках виграного гранту від FEMS (Federation of European Microbiological Societies) – Федерації європейських мікробіологічних товариств. Ця міжнародна європейська наукова організація сприяє обміну науковими знаннями у Європі та світі. Члени організації (в Україні її представляє Товариство мікробіологів України) можуть подавати заявки на стипендії, гранти та/або фінансову підтримку для участі у наукових конгресах та з’їздах.

Аліна Заячківська виграла грант на короткотривалу поїздку для проведення наукового дослідження у лабораторії професора Андрія Лужецького на базі Інституту фармацевтичних досліджень ім. Гельмгольца. Наукова група професора Лужецького працює у галузі метаболічної інженерії актинобактерій.

Під час проходження стажування наша магістрантка досліджувала індукцію синтезу вторинних метаболітів в клітинах актинобактерій. Ці дослідження спрямовані на пошук нових біологічно активних речовин з антибіотичною активністю. У процесі роботи Аліна Заячківська освоїла такі сучасні методи молекулярно-біологічних та біохімічних досліджень як полімеразна ланцюгова реакція, гель-електрофорез, рідинна хроматографія — мас-спектрометрія та інші.

«Для молоді є велика кількість можливостей. Все що потрібно – це не опускати руки в разі невдач. Адже  вони – це лише досвід, який веде до Вашої мети», – зазначила Аліна Заячківська.