Вічна пам’ять

10 травня 2022 року у віці 88 років після тривалої хвороби пішов з життя Леонід Макарович КРАВЧУК, перший Президент незалежної України, український політичний і державний діяч, Голова Верховної Ради України (1990-1991), народний депутат України (1990-1991; 1994-2006), Герой України (2001), Почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (з 1997 року).

Леонід Макарович Кравчук зробив величезний внесок у становлення нашої держави. За час президентства Леоніда Кравчука було затверджено головні українські символи: Герб, Прапор і Гімн України, сформовано Збройні сили України, а незалежність України визнана усім світом.

Проголошення незалежності України і розбудова національної державності створили принципово нові умови для розвитку всієї системи освіти, в тому числі й вищої, поставила перед педагогами і науковцями якісно нові завдання. Необхідно було створити для мешканців області можливості для здобуття ширшої, грунтовнішої освіти на рівні сучасних світових стандартів, забезпечити яку міг лише класичний університет. Перший Президент України Леонід Кравчук  26 серпня 1992 року підписав Указ про створення на базі Івано-Франківського державного педагогічного інституту Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. Це відкрило нові можливості для подальшого розвитку Прикарпатського університету, який сьогодні є одним із кращих закладів вищої освіти України.  

Ректорат та колектив Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Світла і вічна пам’ять Леонідові Макаровичу…