Доцентка кафедри хімії Тетяна Татарчук виграла грант на проведення наукових досліджень у Ягеллонському університеті

Тетяна Татарчук, доцентка кафедри хімії факультету природничих наук та директорка Навчально-наукового центру хімічного матеріалознавства та нанотехнологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, стала однією із переможниць конкурсу, оголошеного Національним науковим центром (Narodowe Centrum Nauki, NCN, Республіка Польща). Вона виграла грант в межах спеціальної програми NCN, адресованої українським науковцям. Відповідно до гранту вже з серпня місяця доцентка Тетяна Татарчук матиме можливість проводити наукові дослідження на базі Ягеллонського університету (м.Краків, Республіка Польща). Загалом до участі в конкурсі було подано 213 заявок, з яких 51 заявка отримала фінансування.

Доцентка кафедри хімії факультету природничих наук ПНУ Тетяна Татарчук продовжить дослідження нових гетерогенних каталітичних реакцій, які можна використовувати для очищення води. Проект охоплюватиме синтез нових матеріалів, їх характеристику та каталітичні випробування. Дослідження включатимуть знезараження води за допомогою фотокаталітичних методів і Фентон-процесів. Дослідження мають надати нові знання в області каталізаторів на основі оксидів заліза і титану. Реалізація проекту Тетяни Татарчук розширить співпрацю з дослідницькою групою професора Войцеха Мацика, декана хімічного факультету Ягеллонського університету, який є її науковим керівником.

Варто зазначити, що впродовж 5-ти років Тетяна Татарчук плідно співпрацює з науковцями хімічного факультету та факультету фізики, астрономії та прикладної інформатики Ягеллонського університету. Крім того, разом з професором Войцехом Мациком Тетяна Татарчук була співкерівником двостороннього польсько-українського проекту «Фотокаталітичні гібридні системи для очищення води», який фінансувався Міністерством освіти і науки України та Національним агентством академічних обмінів (NAWA)Республіки Польща. Результатом багаторічної співпраці доцентки Тетяни Татарчук з науковцями Ягеллонського університету є 9 спільних статей, опублікованих у високорейтингових журналах, що індексуються у базі даних Scopus.