Студентки-біохіміки проходять наукові стажування за кордоном

Студентки-четвертокурсниці, які навчаються на кафедрі біохімії та біотехнології факультету природничих наук Прикарпатського університету за освітньою програмою «Біохімія», нині проходять наукові стажування за кордоном. Зокрема, Каріна Маліновська успішно працює в науковій групі професорки Аліція Гідальго в школі біонаук Бірмінгемського університету (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії). Наукова група професорки Гільдаго займається вивченням пластичності нервової системи при розвитку та відновленні пошкоджень. У цій групі наша студентка-біохімік працює над дослідженнями, які увійдуть до її бакалаврської роботи.

Ще одна наша студентка Наталя Нечитайло у рамках грантової програми EMBO Solidarity with Ukraine бере участь в наукових дослідженнях на базі International Institute of Molecular Mechanisms and Machines (IMoL), Polish Academy of Sciences (Варшава, Республіка Польща). Вона долучилася до наукової групи, яка займається вивченням ролі мітохондрій при різних захворюваннях. Дослідження, які виконує Наталя Нечитайло активно ведуться і на кафедрі біохімії та біотехнології нашого університету, тому на базі польського університету наша юна дослідниця матиме змогу вдосконалити свої навики, освоїти нові методики, які в подальшому можна буде імплементувати у нашому університеті. Також проведені студенткою дослідження стануть частиною її бакалаврської роботи.

“Відрадно, що, навчаючись у Прикарпатському університету маю можливість стажуватися за кордоном. Це надзвичайно потрібний для мене досвід. Тут я вчуся методів клонування ДНК (Gateway cloning) та роботі з програмою для аналізу результатів секвенування ДНК SeqBuilder Pro. Маю велику честь працювати в команді професорки Alicia Hidalgo в школі біонаук. Впевнена, що нові знання допоможуть мені досягти успіху », – зазначила студентка Каріна Маліновська.

“Я зараз працюю  у Laboratory of Metabolic Quality Control із Dr. Karolina Szczepanowska. Лабораторія займається вивченням мітохондрій, а саме механізмів контролю OXPHOS, молекулярних сигналів, які забезпечують ці процеси, а також хвороб (рак та старіння), які характеризуються порушенням процесу заміни (turnover) білків у мітохондріях. Зокрема, займаюся вивченням протеази CLpP та її субстратів через методи протеоміки – SDS–PAGE та вестерн-блот, в подальшому із кількісним аналізом отриманих результатів. Працювала також з клітинними лініями (MEFs cell lines; саме цю лінію можна побачити на прикріпленому до допису фото), на яких і проводила експериментальні визначення, як на зразках цілих клітин, так і на лізатах мітохондрій певних органів. Назагал, мітопротеоміка є досить цікавим напрямом біохімічних досліджень, що в подальшому може стати визначними для лікування не лише мітохондріальних хвороб, але й багатьох видів раку та старіння», – розповіла Наталя Нечитайло.