Нагороджено переможців VI Обласного літературно-публіцистичного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Василя Стефаника

Нагородження переможців VI Обласного літературно-публіцистичного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Василя Стефаника Центр досліджень «Покутської трійці», кафедра філології Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кафедра української літератури Факультету філології вже вшосте провели Обласний літературно- публіцистичний конкурс учнівської та студентської молоді імені Василя Стефаника. 16 травня 2023 року  з нагоди дня народження Василя Стефаника, патрона Прикарпатського національного університету,  члени журі конкурсу урочисто нагородили переможців у кожній із номінацій. Модераторкою заходу виступила доцентка кафедри філології Галина Волощук.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь понад 50 осіб.

Номінація «Проза»

І місце – Уляна Данищук, вчитель – Вікторія Федорчук (Прокуравська гімназія Космацької ТГ);

ІІ місце – Євгенія Семчук, вчитель Наталія Скригунець (Коломийський індустріально-педагогічний фаховий коледж); Олеся Олексюк, вчитель Наталія Янкевич (Коломийський індустріально-педагогічний фаховий коледж);

ІІІ місце – Андрій Повх, вчитель Тетяна Герек (Гутівський ліцей Солотвинської селищної ради ); Яна Гураль, вчитель Ганна Петрик (Виноградський ліцей Отинійської селищної ради).

Номінація «Публіцистика»

І місце – Юлія Гарбуз, вчитель Надія Семків (Богородчанський ліцей 1 імені Олекси Гірника);

ІІ місце – Софія Жмундуляк, Оксана Боднарук (Ковалівський ліцей Нижньовербізької сільської ради); Катерина Семанюк, вчитель Ганна Петрик (Виноградський ліцей Отинійської селищної ради);

ІІІ місце – Христина Мединська, вчитель Мирослава Зеленецька (Виноградський ліцей Отинійської селищної ради); Ірина Пацай, вчитель Уляна Петранюк (Коломийський ліцей імені Михайла Грушевського).

Номінація «Поезія»

І місце – Леся Тинкалюк, студентка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника спеціальності «Соціальна робота»;

ІІ місце – Євген Жураківський, студент Івано-Франківського фахового юридичного коледжу НУ “ОЮА”, вчитель Зінаїда Ступарик; Христина Злепко, вчитель Олександра Данишук (Отинійський ліцей Отинійської селищної ради); Анастасія Курчій, вчитель Юлія Глушкевич (Грабицька гімназія Отинійської селищної ради);

ІІІ місце – Віта Кавацюк, вчитель Марина Мочернюк (Ковалівський ліцей Нижньовербізької сільської ради); Анастасія Стефініна, вчитель Олександра Марійчук (Коломийська філія № 6 імені Героя України Тараса Сенюка Коломийського ліцею № 9); Діана Пліш, вчитель Надія Довбак ( Ясенський ліцей Перегінської селищної ради); Гуцуляк Іван, вчитель Юлія Глушкевич (Грабицька гімназія Отинійської селищної ради).

Нагородження переможців відбулося в Коломийському навчально- науковому інституті. Конкурс об’єднав студентів, учнів, учителів, директорів шкіл, батьків.

На початку заходу переможців конкурсу і їхніх наставників привітали Олександр Солецький, голова журі, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Галина Волощук, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту; Оксана Ковальчук, провідний фахівець Центру досліджень «Покутської трійці» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Ольга Слипанюк, заступник директора Коломийського навчально-наукового інституту, кандидат біологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології; Микола Васильчук, завідувач кафедри філології, кандидат філологічних наук, доцент; Оксана Поясик, завідувач кафедри педагогіки і психології, кандидат педагогічних наук, доцент.

Члени журі відзначили оригінальність і креативність творчих робіт, поданих на конкурс, а учасники заходу висловили подяку журі конкурсу і наголосили на необхідності проведення конкурсів, які сприяють розвитку таланту української молоді.

Переможців і їхніх наставників нагородили дипломами і грамотами Центру досліджень «Покутської трійці», книгами та сертифікатами для екскурсії у культурному гуцульському комплексі «Бутинар», який розташований у Космачі. Директор екокомплексу Василь Книшук привітав переможців і продемонстрував фільм про гуцульські традиції «Бутинар» (варто сказати, що бутинар означає лісоруб).

Також цінним подарунком для учасників заходу стали пісні «Воля» і «Хлопці, будемо жити» у виконанні студента Коломийського індустріально-педагогічного фахового коледжу Андрія Кінашевського.

«У цей складний для України час творимо українську культуру і освіту, долучаємо молодь до творчості, намагаємося мотивувати і підтримувати учнів і студентів, демонструємо важливість сьогодні українського слова, української мови і важливість творчості Василя Стефаника, патрона Прикарпатського університету», – зазначила Галина Волощук в кінці заходу.