Устенко Олександр Андрійович (1967-1980)

Устенко Олександр Андрійович (17.10.1930 р., м. Вінниця) – український вчений-економіст і політик. Кандидат економічних наук, професор, академік Академії інженерних наук України, Академії економічних наук України, дійсний член Української академії економічної кібернетики.

У 1954 році закінчив Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка. Отримав диплом юриста.

У 1962-1964 роках навчався в аспірантурі на кафедрі політичної економії Львівського державного університету.

У 1965 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Зміни характеру праці працівників промисловості».

З червня 1967 до лютого 1980 – ректор Івано-Франківського педагогічного інституту імені Василя Стефаника.

З квітня 1984 року – ректор, з квітня 2002 – президент, голова наглядової ради Тернопільської академії народного господарства.

Напрямок наукових досліджень: політична економія, проблеми використання трудових ресурсів, економічні проблеми вищої освіти.

Опубліковано понад 200 праць, в тому числі 6 монографій. Автор та співавтор статей у тритомній енциклопедії України, економічних підручників і співробітників, зокрема «Політична економія» (2002). Мета роботи: «Удосконалення управління бізнес-процесами в умовах перехідної економіки».

За вагомий внесок у розвиток науки та підготовку висококваліфікованих спеціалістів для народного господарства присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти УРСР». Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, значками «Відмінник вищої школи СРСР» та «Відмінник освіти СРСР». За наукові та освітянські досягнення удостоєний Диплома Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України. Нагороджений медаллю імені Туган-Барановського.