Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника – один із провідних закладів вищої освіти України – засновано 1940 року
|
Візія університету:
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника – сучасний конкурентоспроможний освітній та науково-дослідницький центр міжнародного рівня, потенціал якого впливає на розвиток регіону та формування людського капіталу.
Наша місія:
-
Освіта – надання якісних освітніх послуг, спрямованих на підготовку високопрофесійних фахівців;
-
Наука – формування сучасного дослідницького університету – центру генерування інноваційних ідей та їх реалізації;
-
Регіон – спрямування освітнього та наукового потенціалу на розвиток і зміцнення регіону.
Університет акредитований за найвищим, ІV рівнем акредитації.
|
|
Рейтинги університету:
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника займає високі позиції у міжнародних та вітчизняних рейтингах ЗВО.
1 позиція в рейтингу «Найкращі виші Івано-Франківська та Івано-Франківської області»
4 позиція в рейтингу «Найкращі ЗВО західного регіону України»
5 позиція в міжнародним рейтингом SciMago Institutions Rankings
5 позиція в рейтингу «Найкращі класичні університети України»
5 позиція у рейтингу Webometrix Ranking of world’s university
10 позиція у Рейтингу ЗВО за показниками бази даних SciVerse Scopus
10 позиція в рейтингу «Top Universities in Ukraine 2023 – UniRank»
11 позиція в рейтингу «ТОП-200 Україна 2023»
Науковці університету входять до світового престижного рейтингу ТОП 2% найбільш цитованих вчених світу: професор Володимир Лущак, доцент Олег Лущак, доцент Тетяна Татарчук, професор Тарас Василишин.
|
|
Освітні програми:
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника здійснює підготовку фахівців за 8 спеціальностями фахового молодшого бакалавра, 94 освітніми програмами рівня бакалавра, 67 освітніми програмами рівня магістра, 29 спеціальностями підготовки докторів філософії, 18 спеціальностями підготовки докторів наук, веде плідну науково-дослідну та інноваційну діяльність. За весь час своєї діяльності у закладі вищої освіти було підготовлено понад 140 тисяч фахівців.
Університет підтримує тісні зв’язки з багатьма науковими та навчальними закладами світу, зокрема США, ЄС і Азії. Реалізує 13 безкоштовних магістерських програм подвійних дипломів з провідними університетами Республіки Польща.
|
|
У ніверситет є членом міжнародних консорціумів:
Європейська асоціація університетів (2010 р.);
Консорціум Варшавського та українських університетів (2006 р.);
Міжнародний консорціум університетів (2015 р.);
Консорціум університетів Балтійського регіону та України (2015 р.);
Велика хартія університетів «Magna charta universitatum» (2018 р.);
Європейський університетський альянс EDUC (European Digital UniverCity) (2022 р.);
Міжнародний консорціуму космічних університету UNIVERSEH (2022 р.)
Консорціум ORCID-Україна (2022 р.)
|
|
Активно розвивається мережа співпраці з іноземними партнерами: підписано більше 80 угод про співпрацю з університетами і організаціями з різних країн світу. |
|
Наукова інфраструктура університету представлена 23 навчально-науковими центрами, Міжнародним науковим центром “Обсерваторія”, Науковим парком “Прикарпатський університет”, Ботанічним садом, Дендропарком “Дружба”, Науковою бібліотекою, 2 міжвідомчими лабораторіями, 10 науковими лабораторіями та Центром колективного користування науковим обладнанням. В університеті функціонує спільна навчально-наукова лабораторія фізики магнітних плівок з Інститутом металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, яка має статус Національного надбання України. |
|
Грантові проєкти університету:
Успішно реалізовано більше 35 міжнародних проєктів, зокрема в межах грантових програм ERASMUS+, транскордонної співпраці «Польща-Україна», «Україна-Румунія», USAID, UNIDO, фонду «Відродження», Twinning «Україна-Великобританія», DAAD.
Найбільшими проєктами є: Державний інвестиційний проект «Будівництво Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Республіки Польща (селище Микуличин Івано-Франківської області)» та проєкт “Міжнародний науковий центр “Обсерваторія” на горі Піп Іван” (г. Піп Іван, Чорногірський хребет, Карпати).
У 2023 р. університет вперше переміг у грантовому конкурсі програми «Горизонт Європа» і починає реалізовувати проект «Розширення можливостей EDUC для інклюзивного розвитку Європейського дослідницького простору» (EDUC-WIDE).
Університет щороку реалізовує освітні, наукові та інфраструктурні грантові проєкти, розвиваючи свій науковий потенціал, удосконалюючи навчальний процес та впливаючи на розвиток регіону.
|
|
Структура Університету:
12 факультетів – факультет іноземних мов, факультет психології, факультет математики та інформатики, економічний факультет, фізико-технічний факультет, факультет фізичного виховання та спорту, педагогічний факультет, факультет філології, факультет історії, політології і міжнародних відносин, факультет природничих наук, факультет туризму, факультет управління;
3 інститути – Навчально-науковий юридичний інститут, Навчально-науковий інститут мистецтв, Коломийський навчально-науковий інститут (м. Коломия),
1 коледж – Івано-Франківський фаховий коледж Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Інші структурні підрозділи – спортивно-оздоровчий комплекс “Смерічка”, стадіон “Наука”, спортивний комплекс “Олімп”.
В університеті працює 78 кафедр, освітній процес забезпечують 815 штатних науково-педагогічних працівників. У складі штатних працівників налічується 174 доктори наук, професорів (21 % від загальної кількості) і 506 кандидатів наук, доцентів (62 %). Викладачі та студенти одні з перших в Україні розпочали протестні акції, які переросли у Революцію Гідності. Героєм Небесної Сотні став студент філософського факультету Роман Гурик, “Герой України” (посмертно).
За всіма спеціальностями та рівнями освіти в університеті навчаються 17192 студенти (5 146 – за державним замовленням і 12 046 – за контрактом), крім того, наукові ступені здобувають 731 аспірант та 19 докторантів.
Сьогодні університет реалізовує низку соціально-відповідальних проектів спрямованих на покращення умов роботи для працівників, умов та якості навчання для здобувачів освіти.
|
|
Університет активно реалізовує волонтерські проекти для допомоги Збройним силам України та організовує благодійні акції. |
|
Працівники і студенти університету захищають незалежність нашої країни перебуваючи у лавах Збройних сил України. |