![](https://pnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/06/352299344_909684486771304_1328457862235598865_n-1024x768.jpg)
7 червня у виставковій залі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка вперше відбулось відкриття спеціалізованої виставки «Композиція в дизайні середовища». Виставка є поточним звітом здобувачів спеціалізації «Дизайн середовища» Прикарпатського університету, групи Д-23, керівник курсу – професор Богдан Губаль, кафедри «Дизайну і теорії мистецтва» Навчально-наукового інституту мистецтв.
Модератор імпрези – завідувач кафедри, професор Олег Чуйко відзначив важливість публічних оказій у такий непростий час. Він підкреслив, що після нашої спільної перемоги країна потребуватиме відбудови, тож завдання молодих дизайнерів – не зневажити часу, навчатись і творити, щоб наперекір усьому побудувати країну мрій.
Особливістю виставки є те, що навчальне завдання студентів-другокурсників репрезентоване у громадському просторі, доступному для критики та обговорень. Композиція в дизайні середовища є обов’язковою дисципліною циклу професійної підготовки.
У програмі досліджуються принципи формотворення об’ємно-просторової композиції: ритми, симетрія, асиметрія, статика, динаміка, акцент, колір, контрасти, нюанс та способи організації простору. Студенти засвоюють методи переходів від двовимірного до тривимірного простору.
Важливе значення має формування у здобувачів об’ємно-просторового мислення та вміння створювати середовище за принципом стилістичної єдності всіх елементів і їх поєднання з загальним інтер’єром. Вивчення цих законів композиції ляже в основу подальшої роботи при проектуванні інтер’єрів житлових, громадських споруд та дизайну зовнішнього середовища.
![](https://pnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/06/351357048_1134718411264731_4852005911854533001_n-1-1024x768.jpg)
![](https://pnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/06/351795914_139210152495607_6973993703331421023_n-1024x768.jpg)
![](https://pnu.edu.ua/wp-content/uploads/2023/06/351468384_3475210979379905_6708367349428569988_n-1024x768.jpg)