Лущак Володимир Іванович

Лущак Володимир Іванович (18. 09. 1956, м. Станіслав, нині Івано-Франківськ) – біохімік. Доктор біологічних наук (2002), професор (2004), Закінчив Моск. університет (1982). Працював ученим секр., зав. лаб. біохімії Карадаз. філії Інституту біології пд. морів НАНУ (смт Курортне Феодосій. міськради, АР Крим, 1987–98); від 1998 – у Прикарп. університеті (Івано-Франківськ): від 2002 – завідувач кафедри біохімії та біотехнології. Вивчає обмін вільних радикалів в організмах бактерій, грибів, рослин і тварин; молекулярні механізми пристосування організмів до несприятливих умов довкілля, старіння і таких патологій, як ожиріння та цукр. діабет.

Нагороди:

• Медаль “За заслуги перед Прикарпаттям”
  • Лауреат премії голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради в номінації “Відомий науковець року”
  • Нагрудний знак ПНУ “Людина року – 2014” у номінації “Вчений 2014 року”
  • Заслужений діяч науки та техніки України
  • Лауреат премій SCOPUS та Web of sciences (2016, 2018)