Карпатські обсерваторії: розширюємо межі співпраці

В.о. ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда відвідав обсерваторію Скалнате Плесо Астрономічного інституту Словацької Академії Наук. Вона розташована на висоті 1786 метрів у Високих Татрах (Словаччина).

Заснована у 1943 році, своїм виглядом і знаходженням у складних кліматичних умовах високогір’я ця обсерваторія є дуже схожою з Міжнародним науковим центром «Обсерваторія» Прикарпатського університету на горі Піп Іван. Саме тому було дуже цікаво ознайомитися з її функціонуванням та досвідом роботи науковців, які тут працюють.

Як розповіли в.о. ректора ПНУ Ігорю Цепенді наукові співробітники обсерваторії Габріель Червак та Павол Дуріш, обсерваторія Скалнате Плесо відома дослідженнями комет, астероїдів і змінних зірок.

Вони показали основні інструменти обсерваторії. Це два телескопи.

Крім астрономічних досліджень, обсерваторія проводить метеорологічні спостереження.

Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» планує проводити спільні наукові дослідження з обсерваторіями країн Карпатського регіону. Тож знайомство з обсерваторією Скалнате Плесо є одним з перших кроків до майбутньої співпраці.

Детальніше про це читайте на сайті БІЛИЙ СЛОН Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського національного університету.