Завершився цикл онлайн-курсів в рамках проєкту DAAD

Завершився літньо-осінній цикл онлайн-курсів 2024 для студентів Українських ЗВО, який організовувався кафедрою біохімії та біотехнології нашого університету в рамках проєкту профінансованого Німецькою службою академічних обмінів (DAAD).

Наш проєкт «Міжуніверситетський онлайн-курс «Iнтегративні науки про життя»» має на меті допомогти мотивованим студентам закрити прогалини в освіті за допомогою якісних онлайн-курсів з різних дисциплін. Його ініціаторами були Ольга Гаращук з Інституту Фізіології Університету міста Тюбінген (Німеччина) та Володимир Лущак – професор кафедри біохімії та біотехнології.

Студенти мали можливість прослухати курси: Медична генетика, Мікроби, віруси та інфекції, Мистецтво презентації та м’які навички, Статистика та візуалізація даних в науках про життя, Вищі функції ЦНС, РНК-секвенування: аналіз даних в R, Мікроскопія та інструментальні методи в біології.

Всього в рамках циклу було проведено більше 150 лекцій та семінарів.

Викладачами були як співробітники ПНУ з кафедри біохімії та біотехнології та факультету управління так і спеціалісти з ЛНУ ім. Франка, ДНУ ім. Гончара, НУО “Геноміка UA” та інших закордонних університетів.

Всього на курси літньо-осіннього циклу зареєструвалось більше 900 студентів із понад 30 українських університетів. Більше третини студентів були з регіонів, що сильно постраждали від війни, зокрема з Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Слухачами курсів були також студенти з університетів Києва, Львова, інших міст і, звісно, нашого університету. Ми пишаємось що змогли створити й координувати освітній проєкт всеукраїнського рівня.

Активну участь у проходженні курсів взяли студенти та аспіранти ПНУ: факультету природничих наук (кафедри біохімії та біотехнології та кафедри біології та екології), факультету управління та факультету історії, політології і міжнародних відносин.

Успішно завершили курси:

– студенти та аспіранти кафедри біохімії та біотехнології: Семків Надія, Задарко Вікторія, Федів Христина, Додон Дар’я, Положенцева Мирослава, Ткачик Анастасія, Булій Ольга, Василишин Оксана, Гранас Інга, Квартюк Ірина, Пітух Максим, Лилик Михайло, Макойда Юрій, Орлова Софія, Охович Анна, Лабич Іванна, Настасюк Вероніка, Мислюк Єлизавета, Соколовська Юлія, Николайчук Ольга, Деркачов Віталій, Балацький Віталій та Дем’янчук Олег (14 студентів та 3 аспірантів отримали стипендії з курсів);

– студенти кафедри біології та екології: Стандіо Василь, Гладій Наталія, Джус Вікторія, Долотко Богдана, Доцяк Владислав та (2 студентів отримали стипендії з курсів);

– студенти факультету управління та факультету історії, політології і міжнародних відносин: Мочерняк Роман, Поліщук Станіслав, Панчук Анастасія, Савченко Олександр, Піскун Вероніка, Довганюк Ніколетта, Волощук Діана, Мензатюк Анна, Рудак Параска, Балацко Тетяна, Андріяшин Галина, Мухіна Ольга, Мантуляк Вікторія та Мороз Вікторія (6 студентів отримали стипендії з курсів).

Цей проєкт не лише дозволяє студентам поглибити свої знання, але й надає можливість обміну досвідом та спілкування з однолітками та викладачами з інших університетів.

Такі контакти допоможуть майбутнього розвитку та професійному зростанню студентів. Дякуємо Німецькій службі академічних обмінів (DAAD) та Федеральному Міністерству освіти та науки Німеччини (BMBF) за стипендії в розмірі від 200 до 400 євро надані слухачам, які через війну потребують фінансової підтримки.

У 2022 та 2023 роках Німецька служба академічних обмінів також підтримувала викладання онлайн-курсів для українських студентів-біологів.

Всього за ці роки курси успішно завершили понад 1000 студентів та отримали більше 500 стипендій.

Запрошуємо студентів реєструватись на наступні онлайн-курси, які викладатимуться у 2025 році!