Гірська школа Карпат як стратегічний орієнтир

Професорка Інна Червінська презентувала доповідь на методологічному семінарі Національної академії педагогічних наук України Інна Червінська, професорка кафедри початкової освіти та освітніх технологій, завідувачка творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» взяла участь у роботі методологічного семінару Національної академії педагогічних наук України на тему «Стратегічні орієнтири та інноваційні практики утвердження української національної ідентичності в умовах воєнного стану». Вона презентувала під час роботи пленарного засідання доповідь «Національна ідентичність зростаючої особистості: виклики сучасних медіа та соціальних мереж».

Основну увагу доповідачка зосередила на проблемах впливу сучасних медіа та соціальних мереж на формування національної ідентичності зростаючої особистості в часі воєнної доби.

У контексті доповіді було представлено напрацювання та позитивний досвід Карпатського національного університету імені Василя Стефаника з формування медійної освіти, медіаграмотності та медіакультури здобувачів освіти, увиразнено дієві механізми їх реалізації в освітньому процесі та під час організованого дозвілля у студентському середовищі на прикладі діяльності Міжнародного центру зустрічей студентської молоді, молодіжного центру Paragraph та інших ініціатив й активностей студентів.

Захід, присвячений актуальній тематиці в умовах героїчного протистояння українського народу російській військовій агресії, об’єднав представників Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства оборони України, провідних науковців, громадських діячів, науково-педагогічних і педагогічних працівників закладів освіти, а також усіх небайдужих до майбутнього країни.

Семінар відкрив Президент НАПН України, доктор філософських наук, професор, академік НАН і НАПН України Василь Кремень. У своїй мотиваційній промові він загострив увагу на цивілізаційному зіткненні в умовах глобалізації, коли на зміну діалогу націй приходить їхня конфронтація. Також він підкреслив глибину екзистенційних викликів, що постали перед українською нацією у зв’язку з війною, та відзначив героїзм і самопожертву захисників і захисниць України, чия пам’ять буде вписана золотими літерами в новітню історію держави.

За результатами методологічного семінару буде підготовлено матеріал для наукового видання, який сприятиме вдосконаленню політики у сфері утвердження української національної ідентичності та стане потужним імпульсом для впровадження нових підходів у вихованні й освіті.