
Відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток ринку праці в умовах глобалізаційних зрушень: виклики для України». В організації та проведенні заходу взяли участь ЗВО-партнери Прикарпатського (Карпатського) національного університету імені Василя Стефаника (кафедра міжнародних економічних відносин) та Маріупольського державного університету (м. Київ, кафедра економіки праці), а також Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування.
Визначено такі тематичні напрями роботи конференції: – сучасні трансформації глобального економічного розвитку; – міжнародний ринок праці: глобалізаційний вимір; – міграційна політика: регуляторні пріоритети; – безпековий дискурс трудоресурсного забезпечення; – HR-економіка: новітні конструкти і тренди.
У конференції взяли участь близько 100 учасників. На пленарному та секційних панелях зустрілися науковці з різних регіонів України — обговорили проблеми та перспективи розвитку національного ринку праці та країни в цілому. Дискутували про міграційну політику, виклики та перспективи трудоресурсного забезпечення української економіки, зміни на ринку праці, вплив глобальних трансформацій тощо.
На пленарному засіданні виступила доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Прикарпатського (Карпатського) національного університету імені Василя Стефаника Лілія Михайлишин з темою доповіді: «Сфери реалізації потенціалу людських ресурсів України в умовах трансформації глобальної парадигми безпеки».
Активну участь у конференції взяли також науково-педагогічні працівники та здобувачі ОР магістр освітніх програм кафедри міжнародних економічних відносин: – Коровчук Ю.І., Іванова Ю. — «Можливості застосування неринкових механізмів стимулювання рееміграційних процесів в умовах війни»; – Васильченко С.М., Трофанюк Р.І. — «Особливості економічного росту в розвинутих країнах-експортерах підприємницького капіталу»; – Гринчуцький В.І., Крижанівська К.Т. — «Інтеграція національних економік у глобальну систему торгівлі та уможливлення взаємної вигоди»; – Серняк І.І. — «Роль соціальних інновацій і соціально-економічних методів менеджменту у трудоресурсному забезпеченні поствоєнного відновлення України»; – Благун С.І. — «Вплив штучного інтелекту на трансформацію ринку праці»; – Веліканова Г.М., Костів О.С., Василів Л. — «Ключові тенденції та виклики міжнародного ринку праці в Іспанії».
Щиро дякуємо надійним партнерам та спікерам за цікаво організований, професійний і суспільно-корисний захід фахівців-професіоналів, спрямований на вирішення важливої проблеми — розвитку ринку праці: перспективи і виклики в контексті війни та глобалізаційних зрушень.