Беннер Генріх Герхард Альфред – відомий громадський діяч, представник благодійної організації «Україна. Довідка. Breitscheid» (місто Брайтшайд, земля Гессен), Почесний громадянин міст Влодзімеж-Волинський Волинської області, міста Броди та міста Підкамінь Львівської області, професор кафедри міжнародної комунікації та Політичний аналіз Волинського національного університету. Лесі Українки з жовтня 2017 року, почесний доктор зі спеціальності «Архітектура будівель і споруд» Волинського національного технічного університету з 2020 року, Почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника ( з 2025 року).
Генріх Беннер народився 17 січня 1954 року в Бад-Ендбаху (Гессен), Німеччина. У 1960 році пішов до школи, а потім закінчив технічний інститут за спеціальністю «будівництво, архітектура, містобудування та просторове планування». Працював у різних державних установах Німеччини, водночас займався активною громадською діяльністю та волонтерством.
Професійно працював у різних державних установах Німеччини. У 1970-1980 роках керував будівельною компанією «VIMOBAU Idealhaus GmbH» у землі Гессен (Німеччина). Займався розробкою енергозберігаючих моделей та інноваційних методів будівництва, модернізації монолітних та дерев’яних конструкцій. Філії компанії були відкриті в Єгипті, Лівії, Туреччині та Йорданії, де впроваджувалися інноваційні технології.
У 1970-х роках професора Беннера запросили до столиці Саудівської Аравії, міста Ер-Ріяд, де під його керівництвом почалося будівництво каскаду нових гостьових будинків при королівському дворі, які існують і сьогодні. На запрошення короля Саудівської Аравії він читав лекції з міського планування в Королівському університеті Ер-Ріяда. Крім того, в Саудівській Аравії його компанія побудувала молочну ферму на 25 тис. корів на замовлення концерну «Данон».
Читає лекції в технічних університетах Німеччини. Веде активну громадську та волонтерську діяльність.
Генріх Беннер очолює компанію “WFI” – Westerwälder Finanz & Investmentservice GmbH, яка базується в місті Брайтшайд у Німеччині та підтримує прямі контакти з найбільшими компаніями з індексу DAX у Німеччині (такими як: Opel, Daimler, Siemens, BMW, VW тощо). Співпрацюючи з компанією «WFI», згадані компанії інвестують у Малопольське воєводство, створюючи логістичний центр із хорошим сполученням з шосе, залізничними коліями тощо. Крім того, через пана Генріха Беннера європейські компанії планують створити виробництво комплекс з розробки та виробництва нового покоління легких акумуляторних автомобілів підвищеної енергоємності для електромобілів. Батареї мають бути меншими та легшими, а їхню ємність збільшать завдяки використанню штучного інтелекту. Крім того, ціни на комплектуючі повинні бути знижені, щоб конкурувати з продажами автомобілів внутрішнього згоряння.
Проект передбачає створення щонайменше 2,5 тис. нових робочих місць, а обсяг фінансових інвестицій становитиме понад 3,5-4 млрд євро, що є дуже важливим для економічного розвитку регіону. Генріх Беннер багато років співпрацює в галузі технічних інновацій з провідними польськими технічними університетами, такими як Університет науки і техніки AGH імені Станіслава Сташиця у Кракові, з якою він розробляє та спільно створює новий, революційний продукт, спрямований на зниження витрат на виробництво електромобілів, подовження терміну їх служби та значне покращення технічних параметрів, зокрема енергоефективності.
Генріх Беннер має великий педагогічний, технічний, соціальний, суспільно-політичний та міжнародний досвід, а також значні досягнення у сфері міжкультурної комунікації та співпраці. Він досяг позитивних результатів у гуманітарній, політичній та освітній сферах, а також у міжнародній дипломатії.
Є експертом у розвитку дуальної освіти. Генріх Беннер є ініціатором та керівником пілотного проекту моделі дуальної освіти «Інститут дуальної освіти» за підтримки Фонду «Україна Допомога Брейтшайд імені святого Лаврентія» та у співпраці з Рейнсько-Майнським університетом прикладних наук, Німеччина.
Благодійна діяльність в Україні.
У 1992 році, будучи членом Союзу Святого Лаврентія, Генріх Беннер розпочав співпрацю з різними державними, медичними, соціальними та освітніми установами Польщі та України. Невдовзі організував та очолив німецьку благодійну організацію «Україна Допомога Брейтшайд імені святого Лаврентія», яка підтримує різноманітні гуманітарні проекти у містах Луцьк, Броди Львівської області, Володимир-Волинський Волинської області та у місті Підкам’яні у Львові. Області, а також у Малопольському воєводстві в Польщі.
У квітні 2024 року в рамках міжнародної гуманітарної діяльності організація «Україна. Допомога. Брайтшайд ім. Святого Лаврентія» здійснила 100-у поїздку з гуманітарною допомогою в Україну. Діяльність організації багатопланова і включає такі напрямки як:
– Підтримка навчальних закладів у покращенні їх матеріально-технічної бази (Волинська православна богословська академія, школа-інтернат для глухих дітей, школи та дитячі садки Волинської та Львівської областей, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Дніпровський національний університет, Львівський національний університет “). Львівська політехніка» );
– Підтримка спеціалізованих медичних закладів (поліклініка та дільнична лікарня у Влодзімежі Волинському, пансіонат для людей з психічними захворюваннями у Підкамені, міська центральна поліклініка у Бродах);
– Співпраця з реабілітаційними центрами для ветеранів війни та психіатричним центром м. Ворзель Київської області;
– Співпраця з Київською міською владою та міським головою Віталієм Кличком, а також з Київською обласною радою, в тому числі з КП «КМБ»;
– Співпраця з українськими благодійними фондами, такими як Фонд родини Квятковських чи Фонд Козицьких;
– Організація літніх туристичних таборів для учнівської молоді.
За внесок у розвиток громад міст Броди, Влодзімєж-Волинський та міста Підкамінь Генріх Беннер був визнаний їх почесним жителем.
А з початку повномасштабного вторгнення в Україну російського агресора 24.02.2022р. допомога від благодійників з Брайтшайду збільшилася в рази.
Професором Гайнріхом Беннером було налагоджено співпрацю із професором Краківської гірничо-металургійної академії AGH Ігорем Коцаном, який створив та координує функціонування проміжних складів в містах Люблін та Жешув, Республіка Польща для оперативного перевантаження, сортування та доставки необхідних гуманітарних вантажів в Україну. А також налагоджено плідну співпрацю із ректором Краківської гірничо-металургійної академії AGH проф. док. Інж. Єжі Лісом та професором факультету менеджменту п. Даріушем Сала щодо спільної підтримки українських університетів, які приймають вимушено переселених студентів та цілі університети із безпосередньої зони бойових дій.
В рамках цієї співпраці, станом на вересень 2024 року, вже виконано понад 38 поставок та доставлено 160 вантажних автомобілів із понад 2500 тон гуманітарного вантажу першої необхідності: продукти харчування довготривалого зберігання, засоби гігієни, одяг, меблі для навчальних аудиторій та гуртожитків, ноутбуки, проектори, інтерактивні дошки, принтери та сканери, амуніція для служб порятунку, медикаменти, перев’язочні та хірургічні матеріали на загальну вартість понад 4,5 млн. Євро.
Ці найнеобхідніші вантажі оперативно доставлено в українські міста: Київ, Львів, Харків, Херсон, Дніпро, тощо, велика кількість допомоги відправляється безпосередньо в навчальні заклади України згідно запитів та потреб.
З початку 2023 року професор Беннер та його команда в тісній співпраці із академією в Кракові долучаються до програми енергетичного відновлення України і в рамках цієї програми вже доставлено понад 950 бензинових генераторів для потреб університетів, гуртожитків та кампусів, тощо.
Також немалу увагу приділено підтримці вимушено переселених осіб, осіб з інвалідністю, які також вимушено покинули свої домівки, їх регулярно забезпечується теплим одягом, необхідними продуктами харчування та медикаментами.
Професором Беннером заплановано ряд проєктів, спрямованих на подальшу підтримку економічного розвитку, міжкультурного обміну та євроінтеграції України, а саме:
- Створення представництва торгово-промислової палати в місті Вісбаден для розширення можливостей співпраці великого бізнесу України та Німеччини.
– Створення асоціації німецьких підприємств, представництва яких функціонують в Україні.
– Залучення інвестицій у проєкти відбудови та розвитку України, створення фонду відбудови України.
– Організація міжкультурних обмінів між містом Вісбаден (а також іншими містами Німеччини) та містами України.
– Організації міжкультурної та наукової співпраці між містами України та містами Польщі, зокрема із м. Краків. Налагодження міжуніверситетських наукових зв’язків, проведення обмінів та наукових конференцій.
– Підтримка участі Краківської гірничо-металургійної академії ім. Сташиця у міжнародних науково-інвестиційних програмах та проєктах ЄС.
– Заснування в Україні в співпраці із AGH, європейського університету за принципом дуальної освіти з метою впровадження європейських освітніх стандартів та євроінтеграції навчальних процесів України.