«День кар`єри ЄС»: перспективи працевлаштування та стажування

15 травня в університеті відбувся «День кар’єри ЄС». Організатором заходу виступив Інформаційний центр Європейського Союзу Прикарпатського національного університету. Захід проходив за участі студентів, представників влади, місцевих роботодавців та представників вітчизняних та європейських міжнародних компаній.

«Сьогоднішній «День кар’єри ЄС» проходить в рамках Днів Європи в Україні, які відзначають щорічно. Такі заходи відбуваються у різних містах країни в рамках проекту «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні», який націлений на інформування молоді та інтеграції громадян України у європейський простір», – розпочала зустріч модератор, директор Інформаційного центру ЄС нашого університету Наталія Марчук.

На відкритті заходу з вітальним словом виступив ректор університету Ігор Цепенда. «Сьогодні досвід європейських університетів свідчить про те, що те, що питання працевлаштування випускника, питання співпраці з працедавцями є одним із головних в діяльності закладу оскільки сама діяльність університету в багатьох рейтингах саме оцінюється по його випускниках і їх місцях на ринку праці. Для Прикарпатського університету є відрадно, що цього року у рейтингах, які оцінюють найбільш високооплачуваних випускників університетів Прикарпатський університет увійшов у число 20-ти кращих українських університетів. І це тільки завдяки тому , що ми активні, постійно працюємо з працедавцями і прислухаємося до їх рекомендацій щодо надання відповідних практичних навиків студентам. Тому синергія університету, який дає знання і працедавців, які хочуть мати їх практичне втілення – є найкращою формулою, яка сьогодні є успішною  і дає добрі результати на ринку праці», – зазначив ректор.

Під час урочистостей Наталія Марчук передала ректору Подяку від Голови Представництва ЄС в Україні Хюга Мінгареллі за сприяння та організацію проведення «Дня кар’єри ЄС».

Важливою частиною заходу було проведення панельної дискусії «Виклики ринку праці: що потрібно знати/вміти випускнику університету», яку провели ректор університету Ігор Цепенда,  директор міської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Юлія Вінтоняк, керівник обласної філії ПАТ Укрексімбанк Юрій Друк, директор з маркетингу ТОВ «Надія» Роман Король. Спікери та учасники обговорили актуальні виклики для українців у європейському просторі, зокрема у політичному, ціннісному та юридичному вимірі.

Наступним етапом заходу були тренінги, які провели запрошені гості. Тематика тренгів стосувалася питань працевлаштування, критеріїв відбору на роботу, проходження співбесіди з роботодавцями, участь у міжнародних проектах програми ЄС Еразмус+.

Завершився «День карєри ЄС» презентацією компаній, підприємств, проектів, де роботодавці пропонували студентам свої можливості працевлаштування, а молоді люди, своєю чергу, мали чудову нагоду знайти перспективні вакансії, стажування, волонтерські та освітні програми,  навіть пройти співбесіду. Зокрема, свої послуги майбутнім фахівціям презентували «Центр вивчення іноземних мов», «ТЗОВ «Надія», «Консалдингова агенція Busines Help», салон краси «The Beauty Boutique +», «AISEC», ДП «Савсервіс Карпати», ВО «Карпати», «ZoomSupport», студентський простір «Paragraph” та ін.