Вступні іспити приймає комп’ютер під наглядом відеокамери

Прикарпатський  університет єдиний серед закладів вищої освіти Івано-Франківська проводить вступні випробування за комп`ютерно-тестовими технологіями. Під час іспитів в спеціально обладнаній аудиторії в режимі реального часу відображаються комп`ютерні класи, де вступники проходять тестування. За допомогою онлайн трансляції батьки абітурієнтів або будь-які зацікавлені особи можуть спостерігати за процесом проходження вступного випробування.

Іспити тривають впродовж липня місяця. Зокрема, для  тих, хто вступає на навчання за освітнім рівнем бакалавра на основі здобутої вищої освіти та на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, для здобуття ступеня магістра. Також проходять вступні іспити в Івано-Франківський коледж нашого університету на навчання на основі базової загальної середньої освіти.

Як зазначає відповідальний секретар приймальної комісії університету Руслан Запухляк, за такою системою вступні випробування в університеті проходять вже п’ятий рік поспіль. «Ми постійно вдосконалюємо цю систему, щоб все відбувалося об’єктивно, прозоро. Під час іспиту з місця його проведення ведеться онлайн трансляція. В спеціально обладнаній аудиторії в режимі реального часу відображаються комп`ютерні класи, де вступники проходять тестування. У цій аудиторії можуть знаходитися чи батьки вступників, чи інші зацікавлені особи, чи представники ЗМІ, і спостерігати за процесом проходження вступного випробування», – розповідає Руслан Запухляк.

Приймальна комісія університету щоразу проводить аналіз відеозаписів проходження вступних випробувань. У разі виявлення порушень з боку вступника під час складання ним іспиту, комісією готується відповідний акт і результати вступного випробування анулюються.

«До початку вступної кампанії всі тестові завдання (без правильних відповідей) було оприлюднено на сайті приймальної комісії. Це дає можливість нашим вступникам добре підготуватися до вступних випробувань», – пояснює Руслан Запухляк.

Складання іспиту за комп`ютерно-тестовими технологіями має цілу низку переваг, зазначають у приймальній комісії університету. Але, перш за все – це об`єктивність оцінювання знань вступника. Також, система дозволяє вступнику одразу побачити результат, тобто кількість балів за складання іспиту.

У такому форматі проходять всі  вступні випробування в університеті, окрім творчих конкурсів – це конкурси на мистецькі дисципліни та окремі спеціальності факультету фізичного виховання і спорту.

Загалом, з початку цьогорічної вступної кампанії вступні випробування в Прикарпатському університеті вже склало близько двох з половиною тисяч осіб.