Співпраця зі словенськими науковцями поглиблюється та розширюється

В університеті з робочим візитом перебуває делегація Університету Нова Горіца (Республіка Словенія) на чолі з ректором Данилом Завртаніком. Минулого року за сприяння Посла України в Словенії, Почесного доктора нашого університету Михайла Бродовича між Прикарпатським університетом та Університетом Нової Горіци було укладено двосторонню угоду про наукову та культурну співпрацю, яка надає можливість знаходити і спільно реалізовувати нові цікаві ідеї. Саме про це йшлося під час зустрічі двох ректорів.

«Наш університет є класичним. Ми готуємо фахівців за різними напрямами природничих, гуманітарних та економічних наук, проводимо наукові дослідження. Наш університет зацікавлений у партнерській співпраці та розвитку двосторонніх міжнародних зв’язків», – зазначив під час перемовин зі словенським колегою ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда.

У ході розмови було обговорено, зокрема, питання реалізації спільних проектів в рамках програм Європейського Союзу Еразмус+ та Горизонт 2020, академічного обміну студентами та викладачами, спільної грантової роботи. Особливий акцент було зроблено на проведенні спільних наукових досліджень, залученні науковців словенського університету до роботи в Міжнародному науковому центрі «Обсерваторія».

 «Університет Нової Горіци був заснований в 1995 році як школа з вивчення навколишнього середовища, а до 2006 року сформований Університет Нової Горіци, до складу якого входить 7 факультетів, 4 лабораторії та 6 дослідних центрів. Основний акцент у своїй діяльності ми робимо на дослідження, а також велику увагу приділяємо міжнародному співробітництву. Ми зацікавлені у співпраці з науковцями Прикарпатського університету і сподіваємося, що вона буде плідною», – сказав під час зустрічі ректор Університету Нової Горіци  Данило Завртанік.

У рамках програми відвідин наші гості із цікавістю ознайомилися з науково-дослідними лабораторіями фізико-технічного факультету та факультету математики та інформатики.