Студентка університету Ірина Гарасим’юк стала переможницею XIV Всеукраїнського конкурсу з орфографії польської мови

24 листопада в університеті під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні традиційно відбувся Всеукраїнський конкурс з польської орфографії. Захід проходить вже 14-ий рік поспіль. Цьогоріч участь у конкурсі взяли близько півсотні студентів з 22-х закладів вищої освіти України.

Організаторами конкурсу виступили Прикарпатський університет, Центр полоністики Прикарпатського університету, кафедра слов’янських мов факультету філології Прикарпатського університету, Академія імені Якуба з Парадижа в Гожуві Великопольському (Республіка Польща).

В урочистому відкритті заходу взяли участь ректор Прикарпатського університету, професор Ігор Цепенда; директор Центру полоністики нашого університету, доцент Олена Пелехата; голова журі конкурсу – професор, доктор габілітований ректор Академії імені Якуба з Парадижа в Гожуві Великопольському (Республіка Польща) Ельжбета Скорупська-Рачинська; доктор, радник ректора з питань міжнародної співпраці, Директор Українознавчого Центру Галина Ухто; проректор справ студентських Академії імені Якуба з Парадижа в Гожуві Великопольському Пшемислав Словіньські; радник Посольства Республіки Польща в Україні з питань освіти і науки Емілія Ясюк.

Вітальним словом відкрив конкурс ректор університету Ігор Цепенда. Він привітав учасників та побажав їм успіхів і перемог.

«Цей конкурс є добрим майданчиком для студентів-полоністів українських університетів. Вони мають нагоду обмінятися думками, поглибити свої знання  з польської мови, підвищити свій професійний фах»,- сказав ректор Ігор Цепенда.

“Конкурс з орфографії польської мови, який Посольство Республіки Польща в Україні підтримує вже 14-ий рік поспіль, є доброю нагодою для українських студентів поглибити свої знання з вивчення польської мови. Також для них це добра практика. Вдячна Прикарпатському університету за багаторічну підтримку у проведенні цього конкурсу”, – зазначила під час відкриття радник Посольства Республіки Польща в Україні з питань освіти і науки Емілія Ясюк.

Після урочистого відкриття студенти-конкурсанти впродовж 30 хвилин писали диктант. Текст читала його автор – голова журі Ельжбета Скорупська-Рачинська.

«Текст диктанту конкурсу я складаю особисто. Щороку його тематика є різною. Проте, в змісті диктанту обов’язково описуються події, які відбуваються на теренах Прикарпаття. Цьогоріч тема стосувалася наукової співпраці між університетами Польщі та України», – розповіла голова журі.

Переможницею XIV Всеукраїнського конкурсу з польської орфографії стала студентка 4 курсу спеціальності “Польська мова і література” факультету філології Прикарпатського університету Ірина Гарасим’юк. Підготувала конкурсантку викладач кафедри слов’янських мов факультету філології нашого університету Мар`яна Скрипник.

Друге місце в конкурсі посіли – Аліна Марченко (Київський національний лінгвістичний університет) та Христина Гарват (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника). Третє – Олена Мазепа (Львівський національний університет імені Івана Франка), Олена Романів (Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк)) та Христина Яцишин (Дрогобицький державний педагогічний університет).

Призерів конкурсу нагородили грамотами та цінними подарунками. Всі учасники конкурсу отримали дипломи та призи.

 

  • 14 Всеукраїнський конкурс з орфографії польської мови