Студенти університету пройшли безкоштовне навчання в Китаї

Восьмеро наших студентів факультету іноземних мов, які вивчають китайську мову як другу іноземну, пройшли безкоштовне двотижневе навчання в Тяньцзінському національному університеті іноземних мов (м. ТяньЦзінь,Китайська Народна Республіка). Це стало можливим завдяки Угоді про співпрацю між Прикарпатським національним університетом та Інститутом Конфуція Київського національного лінгвістичного університету, яка була підписана цьогоріч.

Навчання відбувалося в рамках роботи щорічного табору. Наші студенти-китаїсти  відвідували заняття з китайської мови, під час яких поглиблювали свої знання з граматики, аудіювання, письма. Також успішно склали іспит з рівнів знань китайської мови відповідно до міжнародних стандартів (HSK). Окрім навчальної програми було багато різних майстер-класів. Зокрема,  студенти пройшли майстер-класи з китайської каліграфії, живопису, чаювання, бойового мистецтва та ознайомилися з китайськими музичними інструментами. Всі заняття проходили на китайській мові.

На завершення курсу навчання наші студенти-китаїсти влаштували для учасників табору презентаційну концертну програму з виконанням українських пісень.

Впродовж двох тижнів перебування в Китаї студенти нашого університету також мали можливість подорожувати містом Тянь Цзінь, відвідати столицю Піднебесної – місто Пекін та різні її визначні місця – Храм Неба, піднятися на Велику китайську стіну.

«Для нас ця поїздка була повчальною та цікавою. Кожен день був сповнений екскурсіями. Ми відвідали багато музеїв, визначних місць та дізналися чимало цікавого про історію і сьогодення Піднебесної. Також, кожен з нас успішно склав іспит, чим завдячуємо нашій викладачці Ірині Володимирівні Ілійчук, адже в завданнях було багато лексики, яку ми опрацьовували на заняттях в університеті. Окрема вдячність ректору Ігорю Цепенді, керівництву факультету іноземних мов та директору Інститут Конфуція Ши Яцзуню за таку чудову навчальну поїздку. Я впевнена, що цей візит до Піднебесної дасть мені поштовх до нових висот», – поділилася враженнями студентка Оля Іванків.

«Ми відвідували музеї, пам’ятки архітектури, піднялися на Велику китайську стіну, мали різні майстер-класи. Впродовж двох тижнів їли тільки за допомогою китайських паличок, адже це те ж був своєрідний майстер-клас. Я надзвичайно вдячна всім за надану таку можливість», – сказала студентка Ольга Фединчук.

“Співпраця університету з Інститутом Конфуція Київськоо національного лінгвістичного університету дає широкі можливості нашим студентам у вивченні китайської мови. За сприяння керівництва університету, особисто ректора Ігоря Цепенди, деканату факультету іноземних мов та підтримки Інституту Конфуція КНЛУ, ми маємо можливість проводити навчальні заняття та різноманітні тематичні заходи зі студентами, які сприяють розвитку китаїстики в нашому університеті”, – зазначила викладач китайської мови, старший викладач кафедри загального та германського мовознавства Ірина Ілійчук.

Варто зазначити, що Інститут Конфуція Київського національного лінгвістичного інституту вже п’ятий рік поспіль організовує такі навчальні табори на базі китайських закладів вищої освіти для студентів. Наступного року наші майбутні китаїсти знову матимуть нагоду відвідати Піднебесну.

  • Студенти університету пройшли навчання в Китаї