Сьогоднішню відео-конференцію «Прикарпатський національний університет – проектно-освітня платформа розвитку регіоні» було приурочено презентації результатів першого року роботи Проектно-освітнього центру «Агенти змін». У заході, який відбувся в оновленому університетському приміщенні офісу «Агентів змін», взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, ректор університету Ігор Цепенда, голови територіальних громад, очільники регіональних інституцій розвитку, зокрема Асоціації міст України, Центру розвитку місцевого самоврядування, Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття, Агенції регіонального розвитку області та інших профільних установ. Презентувала Проектно-освітній центр його керівник Світлана Кропельницька спільно з командою фахівців проекту.
Партнери та запрошені гості були приємно здивовані масштабом та глибиною проведених командою робіт та цікавими подальшими перспективами співпраці. Про це вони заявили у своїх виступах. А завдяки приєднанню до платформи pu.webex.com всі бажаючі спостерігали за презентацією в режимі реального часу.
Відкриваючи захід, ректор Ігор Цепенда наголосив на важливості його тематики, ролі університету як наукової та навчальної установи на теренах Прикарпаття, ознайомив присутніх із досвідом реалізації проектних ініціатив в стінах університету.
“Ми тепер проводимо освітні і наукові події, впливаємо на розвиток регіону. Зараз нам вдалось реалізувати проект з навчання тренерів, які допомагатимуть об’єднаним громадам писати проекти і вигравати їх. Це дасть поштовх розвитку всього регіону”, – сказав Ігор Цепенда.
Заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба у свою чергу зазначив важливість таких проектів у нинішній час реформ. «Саме через такі проекти здійснюється поєднання двох ключових реформ – освітньої та реформи децентралізації. Коли на базі одного з найпотужніших університетів України створюється Проектно-освітній офіс, в якому можуть навчити територіальні громади, як правильно управляти сучасними проектами – це прекрасно. Я впевнений, що саме університети мають стати в центрі інновацій, забезпечувати сучасними знаннями керівників територіальних громад і тоді на нашу державу чекає величезний успіх. А це запорука того, що саме в цій країні треба навчатися, працювати і жити», – заявив Роман Греба.
На початку презентації керівник Проектно-освітнього центру «Агенти змін» Світлана Кропельницька нагадала, що її команда є структурним підрозділом Прикарпатського університету в рамках проекту «Створення проектно-освітнього центру розвитку інновацій та інвестицій в регіоні». Поява «Агентів змін» стала можливою завдяки перемозі у конкурсному відборі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. Зокрема, за програмою регіонального розвитку «Інноваційна економіка та інвестиції».
Ініціатором проекту виступає Міністерство освіти і науки України, замовником і виконавцем – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
У 2018 році Проектно-освітній центр «Агенти змін», як зазначила у презентації його керівник Світлана Кропельницька, розпочав активну роботу над підвищенням рівня інноваційності та конкурентоспроможності економіки регіону через посилення інституційно-кадрової спроможності Івано-Франківської області. Він надає конкретну інформаційно-консультаційну та освітню допомогу з питань управління проектами розвитку від ідеї до реалізації. Проект відповідає завданням стратегій і програм регіонального розвитку. Зокрема, Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року.
Діяльність «Агентів змін» спрямована на широкий спектр осіб від об’єднаних територіальних громад (ОТГ) і їх мешканців до інституцій громадянського суспільства та студентів, аспірантів та науковців університету. Від підприємців до органів державної влади.
Ключовими результатами за 2018 рік стало саме створення Проектно-освітнього центру, зокрема, команди проекту з фахівців університету, он-лайн платформи та інтернет-сторінки «Агентів змін». Минулого року було проведено низку тематичних зустрічей, шість тренінгів для тренерів із запрошенням фахівців високого рівня з України та Європейського Союзу, навчальних тренінгів, воркшопів, семінарів, круглих столів, вебінарів, он-лайн консультацій. Також у кейсі Центру – апробація пілотного проекту та інформаційний день конкурсу проектів «Сьогодні креативна ідея – завтра реальна справа». «Агенти змін» також брали участь у міжнародних стажуваннях для всієї команди.
Вагомим результатом є й підписання угод про співпрацю. Зокрема, з Науковим парком Прикарпатського університету, з регіональним відділенням «Асоціації міст України», з Міжнародною культурно-освітньою асоціацією м.Чикаго (США), з Центральноєвропейською академією навчань та сертифікації м. Бидгощ (Республіка Польща), з Фундацією розвитку м. Жешув (Республіка Польща), з Вищою техніко-економічною школою ім. Броніслова Маркевіча м. Ярослав (Республіка Польща).
Разом з «Асоціацією міст України» розпочали спільний конкурс проектів для студентів та аспірантів Прикарпатського університету «Сьогодні креативна ідея – завтра реальна справа». Нині триває його третій етап. У лютому конкурсанти презентуватимуть та захищатимуть свої проекти.
Презентацію проектно-освітнього центру «АГЕНТИ ЗМІН» можна переглянути за лінком доступу: https://drive.google.com/file/d/1cMrgcGvtYY2nN9OdRWZRirt2Q9v9N7CE/view?usp=sharing
Відеозапис презентації буде розміщено згодом.