Наприкінці минулого року у Варшаві Спільною Комісією з питань співробітництва в сфері науки і технологій (Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA), до складу якої входять представники Польщі та України було оголошено переможців конкурсу (15 проєків з 171 поданого!). Серед переможців – доцентка кафедри хімії факультету природничих наук Прикарпатського університету Тетяна Татарчук. Наша науковиця отримала можливість реалізувати у 2020-2021 роках двосторонній українсько-польський науковий проєкт «Фотокаталітичні гібридні системи для очищення води». До речі, Тетяна Татарчук вже кілька років поспіль успішно реалізує наукову співпрацю із професором, завідувачем кафедри неорганічної хімії, заступником декана із наукової роботи хімічного факультету Ягеллонського університету Войцехом Мациком.
Мета проекту – розробити нові фотокаталітичні матеріали у вигляді порошків, покриттів та фільтрів для очищення води від органічних та неорганічних токсикантів. При цьому токсичні домішки не накопичуватимуться на фільтрах, а повністю руйнуватимуться до нешкідливих компонентів повітря – до вуглекислого газу, води і азоту. Проект буде реалізований у наукових групах Ягеллонського університету та Прикарпатського національного університету і дасть змогу ефективно використовувати досвід обох команд, які спеціалізуються на хімічному синтезі (Україна) та фотокаталітичних дослідженнях (Польща).
Варто зазначити, доцентка Тетяна Татарчук у 2019 році ввійшла у ТОП-10 жінок-науковців – фіналістів Української премії «Для жінок у науці», має h-індекс=16 (Scopus) та більше 40 наукових публікацій (Scopus). Наша науковиця також очолює навчально-науковий центр хімічного матеріалознавства та нанотехнологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.