Унікальну картину «Оборона Ясної гори», яку написали студенти університету, передали Гошівському монастирю

2 січня під час зустрічі ректор університету Ігор Цепенда передав ігуменові Гошівського монастиря Отців Василіян отцю Вінкентію Слободяну унікальну картину «Оборона Ясної гори». Її написали студенти Навчально-наукового інституту мистецтв університету Андрій та Дмитро Брижаки під керівництвом заслуженого художника України, доцента кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і реставрації Володимира Сандюка за сприяння директора Навчально-наукового інституту мистецтв, професора Анатолія Грицана.

«Науковці-історики нашого університету під керівництвом професора Миколи Васильовича Кугутяка вже впродовж кількох років поспіль досліджують історію Гошівського монастиря. А наші митці підтримали їх ініціативу і увіковічнили історичні події в образах. Результатом їх співпраці став новий цікавий міждисциплінарний проєкт – мистецький твір «Оборона Ясної гори», який виконали студенти Навчально-наукового інституту мистецтв. Цими проєктами – історичним і мистецьким – ми відновили зацікавленість до однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України», – зазначив ректор під час зустрічі.

Ігумен Гошівського монастиря Отців Василіян отець Вінкентій Слободян подякував за такий цінний подарунок всім, хто долучився до його створення.

« У літописі монастиря був запис, що в 1683 році кримські татари потерпіли поразку при облозі монастиря. Нашим відвідувачам буде цікаво не лише почути розповідь про ці події, але й побачити наочно як все відбувалося», – сказав о. Вінкентій Слободян.

Під час зустрічі професор Микола Кугутяк, декан факультету історії, політології і міжнародних відносин та професор Анатолій Грицан, директор Навчально-наукового інституту мистецтв, звернули особливу увагу на актуальність проєкту та підкреслили важливість широкого вивчення історичного минулого нашого краю.