20 лютого, в День Героїв Небесної Сотні, в університеті традиційно вшанували пам’ять студента філософського факультету, який загинув під час протистояння на Євромайдані, Героя Небесної Сотні Романа Гурика та Героїв Небесної Сотні.
У заходах взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний, ректор університету Ігор Цепенда, т.в.о. голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів, представники ректорату, викладачі, студента та працівники, дідусь і бабуся Романа Наталя та Мирослав Базилько, представники ЗМІ.
Присутні вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Романа Гурика та Героїв Небесної Сотні покладанням квітів та запалених лампадок до пам’ятного Обеліску, присвяченому студентам і викладачам, які загинули у боротьбі за незалежність України. На віче пам’яті пролунала символічна пісня Революції Гідності «Гей, плине кача».
“Щороку ми символічно збираємося на цьому місці, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, тих, хто загинув. А з іншого боку, щоб подумати над тим, що відбулося. Герої Небесної Сотні – це були особистості, які загинули за цінності, пов’язані з незалежністю, зі свободою, з європейськими цінностями. Вони показали нам той неоціненний приклад, як потрібно жити і за що віддати своє життя. Кожен повинен переосмислити наскільки від кожного з нас залежить майбутнє рідної України. Розуміємо, що це складно і потрібні значні зусилля та велика праця. Та тільки так ми зможемо здобути те, за що віддали життя Герої Небесної Сотні”,- зазначив у своєму виступі ректор університету Ігор Цепенда.
Під час заходу перед присутніми також виступили т.в.о. голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів, голова студентського сенату філософського факультету Марія Старчоус, дідусь Романа Гурика Мирослав Базилько. У своїх виступах вони наголосили, що події Євромайдану стали доленосними для України і в пам’ять про Героїв Небесної Сотні ми повинні відстоювати ті ідеали, за які віддали своє життя наші Герої.
«Роман поїхав перед 20-тим лютого. Втримати було його неможливо. Тоді він поїхав п’ятий раз. Він постійно переживав за всі ці події, що відбувалися у нашій країні, як це все так може бути. Казав: “Хто, як не я”. Коли бабуся останні кілька днів дзвонила Романові і просила повертатися додому, він казав: поїдуть всі – поїду і я», – поділився спогадами дідусь Романа Мирослав Базилько.
Зазначимо, що шість років тому, 20 лютого 2014 року, у найзапекліший час протистояння на Євромайдані, від підступного пострілу снайпера на вулиці Інститутській загинув 19-річний студент філософського факультету Прикарпатського університету Роман Гурик.
Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.