Науково-практична конференція «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки»

16 травня 2024 року у м. Києві в приміщенні Національного культурно-музейного   комплексу «МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ»  (м. Київ, вул. Івана Мазепи, 1. Creative State of Arsenal, 3) відбудеться V Міжнародна науково-практична конференція «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки», присвячена Всесвітньому дню вишиванки. Початок о 12:00 год.

Організатори конференції: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Національна академія педагогічних наук України, Інститут педагогіки НАПН України, Відділ навчання мов національних меншин і зарубіжної літератури за підтримки Ради Європи, Проєкт Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин», Творча навчально-наукова лабораторія «Гірська школа Українських Карпат».

Тематичні напрями роботи конференції:

1. Українська вишиванка: історія, символіка та регіональні особливості.
  2. Соціокультурні виміри українських національних символів в умовах воєнної доби.
  3. Формування етнокультурної компетентності здобувачів освіти.
  4. Вишита сорочка – символ утвердження українства у світі.
  5. Патріотичне виховання засобами народного мистецтва в адаптивному освітньому просторі.
  6. Національно-патріотичний компонент у змісті підготовки майбутнього вчителя Нової української школи.

17 травня у змішаному форматі буде продовження пленарного засідання у виставковій залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57). Початок о 12:00 год.

ДЛЯ УЧАСТІ В РОБОТІ КОНФЕРЕНЦІЇ НЕОБХІДНО:

• до 10 червня 2024 р. необхідно надіслати тези до збірника наукових праць конференції на ел. адресу: vishivanka2020@gmail.com .

• Участь у конференції передбачає публікацію матеріалів в збірнику наукових праць конференції, що буде розміщений на сайті (web-сторінці) за адресою: https://sites.google.com/view/vyshyvanka2022