V міжнародна конференція «Україно моя вишивана»

Сьогодні у виставковій залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у змішаному форматі відбулася  V міжнародна науково-практична конференція «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки», присвячена Всесвітньому дню вишиванки.

Організаторами є Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Національна академія педагогічних наук України, Інститут педагогіки НАПН України, Відділ навчання мов національних меншин і зарубіжної літератури за підтримки Ради Європи, Проєкт Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин», Творча навчально-наукова лабораторія «Гірська школа Українських Карпат».

Модератором конференції виступила доктор педагогічних наук, професор кафедри початкової освіти, завідувачка творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» Прикарпатського національного університету Інна Червінська.

Привітав учасників проректор з науково-педагогічної роботи Едуард Лапковський: «Ми живемо у непростий для кожного час. Сьогодні на нашій вишиванці — краплі крові. Ця вишиванка означена великими втратами цвіту нашої нації. Варто пам’ятати і те, що у неї вплітається величезна праця, надія про те, що зовсім скоро буде Перемога!».

«Наш захід уже вкотре зібрав велике коло зацікавлених людей в українському етносі, в українських народних традиціях. Приємно спостерігати, що географія конференції розширюється і зростає багато сучасників. З нами сьогодні науковці, етнографи, митці, відомі поети та письменники з усієї України», – зазначила завідувачка творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» Прикарпатського національного університету Інна Червінська.

Тематичними напрямами роботи конференції були:

1. Українська вишиванка: історія, символіка та регіональні особливості.
  2. Соціокультурні виміри українських національних символів в умовах воєнної доби.
  3. Формування етнокультурної компетентності здобувачів освіти.
  4. Вишита сорочка – символ утвердження українства у світі.
  5. Патріотичне виховання засобами народного мистецтва в адаптивному освітньому просторі.
  6. Національно-патріотичний компонент у змісті підготовки майбутнього вчителя Нової української школи тощо.

Також у рамках заходу було представлено виставку вишивок науково-педагогічних працівників ПНУ, а саме: виставка вишивок «Для добра і любові відкрий своє серце» заступника декана з наукової роботи педагогічного факультету Прикарпатського національного університету Оксани Цюняк, виставка вишиванок «З родинної скрині» професора кафедри методики музичного виховання та диригування Ганни Карась, виставка вишиванок «Мистецькі узори долі» завідувачки кафедри педагогіки і психології Коломийського навчально- наукового інституту Оксани Поясик та виставка вишиванок «Родинні обереги» завідувачка творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» ПНУ Інни Червінської.