Науковці університету на міжнародній конференції у Польщі

В рамках співпраці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і Ряшівського університету (Республіка Польща) доктори мистецтвознавства, професори Навчально-наукового інституту мистецтв  Ганна Карась і Віолетта Дутчак, аспірантка Уляна Молчко 16–17 травня 2024 року взяли участь у ХІХ Міжнародній науковій конференції «MUSICA GALICIANA. «Музичні традиції Галичини – джерела, трансформації, ідентичність».

Доповіді наших науковців тісно пов’язані з музичною культурою Галичини та української діаспори. Воно є частиною фундаментального дослідження «Творчий універсалізм митців  української діаспори ХХ – початку ХХІ століття: ідентифікаційний, комунікаційний, синергетичний виміри», що виконується за рахунок видатків загального фонду державного бюджету.

Виступ професора Ганни Карась «Музична культури Галичини початку ХХ століття у спогадах Романа Придаткевича» присвячений видатній постаті скрипаля, композитора, педагога і музикознавця, який формувався на теренах краю, а емігрувавши до США, здійснив великий внесок у розбудову української музичної культури.

Доповідь професора Віолетти Дутчак «Аудіальні джерела у дослідженні бандурного мистецтва Галичини: специфіка прояву регіональних адицій» стосується наукового проєкту оцифрування звукозаписів української музики діаспори з архіву Українського Вільного Університету (Мюнхен, Німеччина), який здійснюється професорами університету впродовж 2023–2024 років.

«Постать Нестора Нижанківського крізь спогадові пресодруки часопису “Краківські Вісті”» була у центрі уваги аспірантки Уляни Молчко, яка впродовж тривалого часу досліджує творчість родини Нижанківських.

Науковці мали можливість живого наукового спілкування, обміну думками та ідеями, слухання концертів «Галичина у вокальній музиці» вихованців професора Ольги Попович (голова журі Всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів імені Іри Маланюк, організатором якого був наш університету), «Бойківський голос бескидів» фольклорної групи «Вернигора».

Сповнені вдячності організаторам і натхненні новими ідеями науковці повернулися до університету, щоб продовжувати реалізацію нових наукових проєктів.